Książki dla ciekawych świata

Książki dla ciekawych świata to doskonała propozycja dla wszystkich czytelników, w których drzemie dusza odkrywcy. Poza tym na dzisiejsze zestawienie uwagę powinien zwrócić każdy, kto interesuje się polityką, historią, medycyną czy turystyką. Wśród prezentowanych tytułów znajdziecie ciekawe reportaże, biografie oraz pozycje popularnonaukowe, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Tym samym, jeśli należycie do grupy odbiorców, którzy podczas lektury nie lubią się lenić i nudzić oraz tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o otaczającym ich świecie, trafiliście idealnie. Koniecznie sprawdźcie, co dziś dla was przygotowaliśmy!

Książki dla ciekawych świata

Trucizna, czyli jak pozbyć się wrogów po królewsku Eleanor Herman

Trucizna, czyli jak pozbyć się wrogów po królewsku - kup na TaniaKsiazka.plHistoria trucicielstwa to jednocześnie historia walki o władzę. Członkowie królewskich rodów obawiali się zgubnego działania trucizny, która mogła zostać dodana do ich posiłku przez wrogów. W związku z tym, aby zapobiec otruciu, korzystali z rogów jednorożca i antidotów wypróbowanych na skazańcach oraz z usług testerów jedzenia. Słudzy oblizywali sztućce monarchów, zakładali ich bieliznę i testowali nocniki.

Autorka książki odkrywa przed czytelnikami dzieje trucizny, jakiej nie znacie. Tym samym łączy w swojej książce świetną znajomość królewskich archiwów z najnowszymi odkryciami medycyny sądowej. Snuje opowieść o życiu w najwspanialszych europejskich pałacach, o trujących kosmetykach, śmiercionośnych lekarstwach i okrutnych morderstwach.

Książka w sprzedaży od 24 kwietnia 2019 roku.

 Lwów Lutz C.  Kleveman

Lwów - kup na TaniaKsiazka.plTa książka nie opowie o idealnym polskim mieście. To nie będzie sentymentalna wycieczka po wyidealizowanych lwowskich ulicach. Będzie to podróż, podczas której poznacie prawdziwe oblicze miasta. Wybitnych naukowców, zachwycających cały świat. Uzdolnionych pisarzy i artystów. Dzielnych lekarzy ratujących życie polskich profesorów w czasie II wojny światowej. Usłyszycie też o najczarniejszych momentach historii tego miasta. W związku z tym przeczytacie o bratobójczych walkach między Polakami a Ukraińcami, w których ginęli młodzi polscy patrioci. O pogromach Żydów, którzy nie chcieli stanąć po żadnej ze stron.

To książka o mieście, które bezpowrotnie zniknęło.  O ludziach je tworzących i o wydarzeniach, których było świadkiem. O utracie swojej małej ojczyzny. I tych, którzy zajęli ich miejsce. Komuniści nie chcieli o tym mówić, a Polacy powoli o tym zapominają. Historia polskiego Lwowa, który musi odnaleźć się w nowej, ukraińskiej już, rzeczywistości.

Książka w sprzedaży od 24 kwietnia 2019 roku.

Patolodzy Paulina Łopatniuk

Patolodzy - zobacz na TaniaKsiazka.plCzy gdzieś w waszym ciele mogą kryć się pozostałości waszego brata bliźniaka? Dlaczego londyńscy kominiarze zaskakująco często cierpieli na raka moszny? I czy to możliwe, żeby guz podwoił się w ciągu zaledwie doby?  Szokujące, obrzydliwe, zabawne, fascynujące. Nowotwory i inne choroby kryją wiele tajemnic. W związku z tym autorka popularnego bloga, Patolodzy na klatce, przeprowadzi was przez twój świat wewnętrzny, zaczynając od różowo-fioletowych maziajów na szkiełku pod mikroskopem, a kończąc na stole sekcyjnym w prosektorium. W tej książce opowiada o wszystkim, co zwykłych ludzi przyprawia o ból głowy. Dosłownie.

Książka w sprzedaży od 24 kwietnia 2019 roku.

Nieprawdopodobna przyjaźń Anthony DavidNieprawdopodobna przyjaźń - kup na TaniaKsiazka.pl

Ta podwójna biografia przedstawia burzliwe życie Rut Dajan – założycielki słynnego izraelskiego domu mody i Raymondy Tawil – palestyńskiej dziennikarki i feministki. Połączyła je przyjaźń, która pokonała wszelkie uprzedzenia i przezwyciężyła wiele przeciwności w kraju rozdartym wojną. Autor Anthony David, nagradzany biograf i historyk, na podstawie wywiadów z bohaterkami, a także dzięki ich pamiętnikom i dziennikom w wartki i fascynujący sposób opowiada piękną historię pojednania i nadziei. Historię rozgrywającą się w atmosferze niekończącego się konfliktu bliskowschodniego.

Książka w sprzedaży od 29 maja 2019 roku.

Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury Aleksandra Klonowska-Szalek

Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury - sprawdź na TaniaKsiazka.plAleksandra Klonowska-Szałek wybrała się w podróż po jednym z najgorętszych, pod względem turystycznym, regionów Polski po to, by odkryć je na nowo. Poza tym ta książka to kontynuacja przewodnika po polskich agroturystykach, który ukazał się wiosną 2018 roku. Tym razem poznacie nie tylko najciekawsze bazy noclegowe, ale także odkryjecie lokalne knajpy i restauracje oraz miejsca, gdzie można kupić dzieła sztuki albo je tworzyć. Ponadto w przewodniku nie zabraknie również poleceń dla miłośników sportu, bo Mazury to przecież nie tylko żagle i kąpiele w jeziorze. Pojawią się także opisy zaskakującej natury. Wszystkie polecane przez autorkę miejsca utrzymane są w duchu slow life. W końcu zwiedzić Warmię i Mazury w pośpiechu to żadna sztuka, a żeby poznać ich najgłębsze tajemnice, trzeba dużo czasu, uważności i oddechu.

Książka w sprzedaży od 24 kwietnia 2019 roku.

Bunt wizjonerów Jerzy Jarniewicz Bunt wizjonerów - kup na TaniaKsiazka.pl

Pierwsza kobieta, która oficjalnie przebiegła maraton, psychiatrzy kontestatorzy, Yoko Ono bez Lennona, początki cyberkultury. Czy lata ekstrawaganckich eksperymentów i przesuwania granic sztywnych norm społecznych wpłynęły na nas tutaj, dzisiaj? Czytelnicy znajdą w tej książce barwne i przewrotne opowieści Jerzego Jarniewicza. Pokazują one kontrkulturowe rewolty lat 60. w nowatorski sposób. Pełne subtelnych odniesień do aktualnej sytuacji Polski i świata mogą stanowić rodzaj inspiracji dla tych, którym bliskie są wartości demokratyczne i obywatelskie.

Książka dostępna w sprzedaży od 25 kwietnia 2019 roku.

Kobiety Donalda Trumpa Nina Burleigh

Kobiety Donalda TrumpaJest to obszerna i prowokacyjna książka, która opisuje życiorysy kobiet z najbliższego otoczenia 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Nina Burleigh opowiada o jego babci Elizabeth i matce Mary. Ponadto pisze także o żonach: Ivanie, Marli i Melanii oraz najstarszej córce Ivance, która odziedziczyła po ojcu smykałkę do interesów. Wspomina również o dwóch starszych siostrach Trumpa. Poza tym  znajdziecie tu również rozdział o jego często pomijanej córce Tiffany.

Autorka przedstawia podejście Donalda Trumpa do płci przeciwnej. Robi to przede wszystkim przez analizę życiorysów i pochodzenia kobiet, które wywarły wpływ na jedną z najpotężniejszych osób na świecie. Jak i tych, które wciąż ten wpływ wywierają.

Książka jest już dostępna.

Droga 66. Droga matka. O historii, legendzie, podróży Artur Owczarski

 Droga 66 - zobacz na TaniaKsiazka.plPodróż drogą 66 to ściganie horyzontu, odkrywanie sennych amerykańskich miasteczek i przemierzanie bezkresnych przestrzeni południowego zachodu. Tym samym dla wielu to podróż życia. Przez otwarte okno w samochodzie słychać szum wiatru i hałas wybijających rytm opon toczących się po asfalcie. A w tle amerykańskie standardy rockowe, płynące z radia.

Najsłynniejsza droga Ameryki słusznie kojarzy się z brodatymi motocyklistami, motelami, jedzeniem w przydrożnych restauracjach, kelnerkami stale uzupełniającymi kubki rozwodnioną kawą, a także z neonami – jej znakami rozpoznawczymi. Ponieważ Route 66 to oblicze prowincjonalnej Ameryki. Bez przepychu, luksusowych rezydencji i jachtów, pełne osobliwości i charakterystycznego uroku, który sprawia wrażenie, że cofamy się w czasie.

Książka dostępna w sprzedaży od 25 kwietnia 2019 roku.

Krótka historia jednego zdjęcia Jakub Kuza

Krótka historia jednego zdjęcia - kup na TaniaKsiazka.plKażde zdjęcie i historia w tej książce zaskoczą was i zmuszą do myślenia. Tym samym traficie tu na mniej lub bardziej znane wydarzenia i postaci, zobaczycie je z zupełnie innej strony. Poza tym zajrzycie na drugi i trzeci plan zdjęcia, by odkryć, że nieświadomy fotograf był świadkiem niezwykłego zdarzenia lub uwiecznił osobę, która po latach zmieniła świat. W związku z tym przed wami ponad 130 najciekawszych historii i zdjęć z niezwykłego fanpage`a krótka historia jednego zdjęcia. Jednej z najbardziej inspirujących stron na Facebooku, którą śledzi i komentuje 100 000 osób. Zajrzyjcie na dowolną stronę książki i przeczytajcie historię zdjęcia, którą tam znajdziecie.

Książka dostępna w sprzedaży od 10 maja 2019 roku.