Podręczniki

Książki do religii i inne płatne podręczniki do kupienia przed wrześniem 2017 r.

Książki do religii

Książki do religiiKu uciesze tysięcy rodziców uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w tym roku nie będzie trzeba kupować podręczników szkolnych. Ostatnie roczniki szkoły podstawowej i gimnazjów dołączą do programu darmowych książek, finansowych z budżetu. W ten sposób rodzice tych uczniów będą musieli kupić jedynie książki do religii i niektóre podręczniki do języków obcych. Nowe książki na pewno będą musieli kupić także licealiści, uczniowie wygaszanych szkół zawodowych, nowo utworzonych szkół branżowych, szkół policealnych i techników.

Powiązane: DARMOWE PODRĘCZNIKI 2017/2018 – JAKIE ZMIANY I KTÓRE PODRĘCZNIKI SZKOLNE ZA DARMO?

Nowa podstawa i darmowe podręczniki

Kiedy we wrześniu zadzwoni pierwszy szkolny dzwonek, trzy roczniki uczniów, rozpoczynających naukę w szkole podstawowej, w I, IV i nowo powstałej VII klasie rozpoczną naukę według tzw. nowej podstawy programowej. Podobnie jak ich koledzy z innych klas, otrzymają darmowe książki. Na stronach MEN pojawiło się kilkanaście podręczników, które otrzymały dopuszczenia i mogą być wybierane przez nauczycieli do nauki w tych klasach. Pełną listę można znaleźć klikając w link poniżej:

Wykaz podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego, uwzględniających podstawę programową kształcenia ogólnego określoną w rozporządzeniu z dnia 14 lutego 2017 r. (Dz. U. poz. 356)

podręczniki

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1

Nowe lektury szkolne 

W lutym tego roku opublikowano także listę lektur szkolnych, które będą obowiązywały w szkole podstawowej. Pojawiło się wśród nich wielu nowych autorów m.in Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Rafała Kosika czy Cukierku, ty łobuzie! Waldemara Cichonia. Wszystkie lektury w dobrej cenie znajdziecie tutaj>>> Lektury szkolne klasa 1 2 3 – nowa podstawa programowa i tutaj: Lektury szkolne klasa 4 5 6 7 8 – nowa podstawa programowa

Powiązane: OFICJALNA LISTA LEKTUR SZKOLNYCH 2017, CZYLI „PAN TADEUSZ” W PODSTAWÓWCE

Jesteśmy w rodzinie

Książki do religii warto kupić taniej

Wybierając książki do religii i do drugiego języka obcego (od IV klasy Szkoły Podstawowej), warto skorzystać z ofert księgarń internetowych, żeby koszt wyprawki szkolnej był jeszcze niższy. Na TaniaKsiazka.pl można znaleźć podręczniki, w tym książki do religii i języków obcych przecenione nawet o 30%.

W tym miejscu znajdziecie listę książek do religii dla ucznia klasy I szkoły podstawowej>>. Z kolei na tej stronie można wybrać książki do religii i języków dla uczniów wszystkich klas:>>>>>Podręczniki.

A jak w szkołach ponadgimnazjalnych? 

Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci. Część 2Według założeń nowej reformy we wrześniu 2017 roku po raz pierwszy zaczną naukę w szkołach ponadgimnazjalnych uczniowie szkół branżowych. Tutaj nauczyciele mogą jeszcze skorzystać ze starych książek. Jak się dowiedziałam w MEN, ten stan z pewnością utrzyma się jeszcze dłużej, ponieważ nawet do końca roku 2018, wydawnictwa mogą zgłaszać do dopuszczenia tzw. “stare” podręczniki. Do tej pory dopuszczono 4 podręczniki do szkół branżowych i techników, które powstały według założeń nowej podstawy programowej. Znajdziecie je tutaj>>> Szkoły branżowe i tutaj: Liceum i Technikum

Więcej o szkołach branżowych>>> SZKOŁY BRANŻOWE. PODRĘCZNIKI, KIERUNKI I NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY

W licach i technikach zmiany za dwa lata

Podręczniki do liceum, technikum, wygaszanych szkół zawodowych i szkół policealnych pozostają te same. Prawdziwa rewolucja czeka uczniów części tych szkół we wrześniu 2019/2020, kiedy uczniowie szkół podstawowych i wygaszanych gimnazjów rozpoczną naukę w 4-letnim liceum i 5-letnich technikach. W połowie września MEN ogłosi założenia reformy dla tych szkół i również wtedy ukaże się oficjalna list lektur do liceum i technikum.

Listę proponowanych lektur w projekcie przygotowanym przez ministerstwo znajdziecie tutaj: NOWA LISTA LEKTUR 2017 LICEUM I TECHNIKUM – PROPOZYCJE MEN.

podręczniki