Książki dla fanów HP

Książki, które spodobają się fanom Harry’ego Pottera to zestawienie, na które powinni zwrócić uwagę wszyscy miłośnicy magicznych i nietuzinkowych historii. A ponieważ seria stworzona przez J. K. Rowling dobiegła już końca, warto sięgnąć po inne nowości w podobnym klimacie. Zwłaszcza że na rynku pojawia się ich naprawdę sporo. Jak jednak zwrócić uwagę na te naprawdę interesujące?  Tutaj z pomocą przychodzimy my. W związku z tym przygotowaliśmy dziś dla was zestawienie dziewięciu książek, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Książki, które spodobają się fanom Harry’ego Pottera

Przypadki Morrigan Crow

Przypadki Morrigan Crow - kup na TaniaKsiazka.pl

Zachwycająca seria australijskiej autorki Jessiki Townsend. Łączy w sobie przede wszystkim elementy pomysłowego fantasy, przygody i tajemniczej intrygi. Ponadto czytelnicy znajdą tu osobliwy świat, który zachwyca szczegółami konstrukcji, dowcipne dialogi i barwne postaci składające się na pełną magii opowieść. Główną bohaterką jest niezwykle pechowa dziewczynka, Morrigan, która szykuje się do swoich jedenastych urodzin. Krążą jednak pogłoski, że wszystkie pechowe dzieci umierają właśnie w swoje jedenaste urodziny…

Pierwszy rok

Pierwszy rok - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Rudowłosa piętnastolatka Ryiah (zwana Ry) i jej brat bliźniak Alexander mają jedno marzenie: zostać magami. Realizacja tego celu się przybliża, gdy zostają przyjęci do Akademii Magii. Okazuje się jednak, że kandydatów na adeptów jest wielu, zaś rodzeństwo wyróżnia się na tle rówieśników niskim pochodzeniem, brakami w wiedzy i niedostatkiem siły fizycznej. Ponadto wywodzący się z arystokratycznego rodu książę Darren i jego przyjaciółka Priscilla szczególnie dają odczuć rodzeństwu, gdzie jest ich miejsce.

Narodziny królowej

Narodziny królowej - kup na TaniaKsiazka.pl

Valenia jest niezwykłym królestwem, w którym ponadprzeciętne jednostki mogą łatwo wybić się i zaistnieć w świecie. Brienna niestety w żaden sposób nie czuje się ani niezwykła, ani nawet ponadprzeciętna. W związku z tym dziadek wysyła ją do prestiżowej szkoły, gdzie ma się skupić na rozwijaniu swojej przyszłej pasji. Tymczasem okazuje się, że dziewczyna nie jest zainteresowana żadną możliwością i szybko uznaje, że do niczego się nie nadaje. W związku z tym nie zdobywa też patrona, który miał pomagać jej rozwijać umiejętności i kształtować je w odpowiednim kierunku. Wydawać by się mogło, że zdecydowanie jest z nią coś nie tak. Jednak niespodziewanie pojawia się tajemniczy opiekun, który postanawia wziąć ją pod swoje skrzydła.

Czarodzieje Hateway

Czarodzieje Hateway - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Demetriusz Hateway to młody chłopak, któremu po stracie ojca i dziadka pozostaje tylko najukochańsza babcia Adelajda. To traumatyczne przeżycie sprawia, że jego świat zostaje wywrócony do góry nogami. Ponadto poznaje dotąd skrywaną przed nim tajemnicę swojej rodziny. Tym samym wychodzi na jaw, że należy do rodu czarodziejów. Jego normalne dotąd życie, diametralnie się zmienia, gdy poznaje swoją ciotkę Caroline. Kobieta staje się jego przewodnikiem po świecie magii. Gdy pewnego dnia dochodzi do zamachu na jego babcię, po którym zapada w śpiączkę, Demek postanawia ją obronić. W związku z tym musi stawić czoła niebezpieczeństwu, które na niego czeka.

Czarodzieje

Czarodzieje - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Quentin Coldwater to nastolatek, który za sprawą tajemniczej koperty odmienia swoje życie. Dostaje możliwość podejścia do skomplikowanych egzaminów wstępnych i zdaje je bez problemu. W związku z tym zostaje przyjęty w poczet uczniów szkoły Brakebills mieszczącej się w Nowym Jorku. Okazuje się jednak, że nie jest to zwykła placówka. Uczniami tej szkoły są magowie, a Quentin, który do tej pory o czarach czytał tylko w książkach, od teraz sam będzie miał możliwość stać się prawdziwym czarodziejem. Nauka w szkole trwa pięć lat. Przez ten czas główny bohater poznaje nowych przyjaciół: Alice, szarą myszkę, którą cechuje ogromna wiedza, talent magiczny i dojrzałość psychiczna, tajemniczego Eliota, Janet oraz Josha. W dniu zakończenia szkoły wszyscy uczniowie otrzymują wyjątkowy tatuaż z zaklętym w nim demonem. Jego właściciel może użyć go tylko raz, jako swojego zastępcę w walce.

Alyssa i czary

Alyssa i czary - kup na TaniaKsiazka.pl

Alyssa Gardner słyszy szepty owadów i kwiatów. Tym samym dzieje się z nią to, co przed laty zaprowadziło jej matkę do szpitala psychiatrycznego. Ta rodzinna klątwa sięga daleko, daleko wstecz… aż do Alice Liddell, która była inspiracją dla Lewisa Carrolla, kiedy pisał Alicję w Krainie Czarów. Alyssa może i jest szalona, ale stara się mocno trzymać w ryzach. Przynajmniej na razie… Okazuje się, że prawdziwa Kraina Czarów jest o wiele mroczniejsza i bardziej skomplikowana, niż podejrzewał Lewis Carroll. Teraz Alyssa musi zaliczyć kilka testów, np. osuszyć ocean łez Alicji czy rozruszać herbacianą imprezę. Ponieważ tylko tak może naprawić błędy Alicji i ocalić jej rodzinę.

Naznaczeni błękitem

Naznaczeni błękitem - kup na TaniaKsiazka.pl

Głuchoniemy Kamyk ‒ pseudonim Smoczy Jeździec, Nocny Śpiewak porośnięty długą sierścią, Jagoda albinoska ‒ każdy boryka się z własną niedoskonałością. W związku z tym każdy z nich ucieka przeznaczeniu i szuka indywidualnej drogi. Bohaterowie są obdarzeni magicznym talentem, jednak muszą za swoje uzdolnienia zapłacić kalectwem. To książka o dorastaniu, przyjaźni i szukaniu drogi w świecie.

Seria Archie Greene

Archie Greene i sekret czarodzieja - kup na TaniaKsiazka.pl

Głównym bohaterem jest chłopiec, który w dniu dwunastych urodzin odkrywa swoje prawdziwe pochodzenie. Archie dostaje tajemniczą paczkę, a wraz z nią odkrywa rodzinną tajemnicę. Tym samym otwierają się przed nim drzwi do świata, w którym istnieje magia. Chłopiec poznaje świat Strażników Płomienia, których misją jest odnajdywanie i chronienie magicznych książek.

 Mroczniejszy odcień magii

Mroczniejszy odcień magii - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Oficjalnie, Kell jest podróżnikiem z Czerwonego Londynu. Jednym z ostatnich magów, którzy potrafią przemieszczać się pomiędzy światami. W związku z tym działa jako posłaniec między Londynami i ambasador Czerwonego królestwa rodziny Mareshów. Nieoficjalnie, uprawia przemyt – bardzo niebezpieczne hobby. Na własnej skórze przekonuje się o tym, gdy wpada w pułapkę, mając przy sobie zakazany przedmiot pochodzący z Czarnego Londynu. Z tego powodu, by uciec przed karą, rusza do Szarego Londynu. Tam z kolei naraża się Lili Bard, złodziejce o wielkich aspiracjach. Mimo takiego początku znajomości, a może właśnie dzięki niemu, Kell wyrusza wraz z Lili w podróż do alternatywnej krainy. Stawką tej wyprawy jest uratowanie wszystkich światów…