Dziś, 22 kwietnia, obchodzimy Dzień Ziemi. Czy wiecie, że to święto było po raz pierwszy ogłoszone już w 1970 roku? To znaczy, że Dzień Ziemi obchodzi się już od 50 lat!

Książki na Dzień Ziemi

Tym razem jest inaczej niż w poprzednich latach. Z powodu pandemii cały świat zwolnił, a nasza planeta odetchnęła. Spadło zanieczyszczenie powietrza, a w weneckich kanałach pierwszy raz od nie wiadomo kiedy woda stała się wyjątkowo czysta. Nawet dzikie zwierzęta zauważyły, że jest spokojniej i zaczęły pojawiać się w miastach. Zazwyczaj tłumne Krupówki odwiedziły łanie… Szkoda, że do tego potrzeba było globalnej tragedii.

Książki na Dzień Ziemi – bo wiedza to pierwszy krok ku zmianie

Mamy świadomość, że nasza Ziemia cierpi. Z powodu efektu cieplarnianego topnieją lodowce, a ogromne susze powodują trudne do opanowania pożary… Dlatego Dzień Ziemi powinien być codziennie, bo ta planeta, to jedyny dom, jaki ludzkość ma. Dlatego dziś wybrałam książki, dzięki którym możemy zwiększyć naszą świadomość odczuwania przyrody oraz świadomość ekologiczną.

Miodzio - kup na TaniaKsiazka.pl

Miodzio! Jak założyć ul, hodować pszczoły i produkować własny miód James E. Tew

Dlaczego zaczynam od tej książki? Słyszeliście tezę, że życie na Ziemi przestałoby istnieć niedługo po wyginięciu pszczół? A tych przecież z roku na rok jest coraz mniej.

Z tej książki dowiecie się wszystkiego, co warto wiedzieć, żeby założyć własną pasiekę. Pszczelarstwo to wyjątkowe hobby, które nie tylko daje wiele satysfakcji, ale też ma pozytywny wpływ na planetę.

Wyjdźcie z domu - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Kąpiele leśne Amos M. Clifford

W leśnych kąpielach wcale nie chodzi o to, żeby nawrzucać igliwia do wanny. – Mogłoby się okazać, że taka bliskość natury wcale nam nie służy. 😉

Autor  tej książki uczy swoich czytelników, w jaki sposób obcować z lasem, jak chłonąć jego niezwykłość i nauczyć się odpoczywać, odprężać, resetować samego siebie. Umiejętne zanurzenie się w naturze leczy umysł i ciało.

Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety Areta Szpura

Dowiedz się, jak funkcjonować w taki sposób, żeby ograniczyć szkody wyrządzane środowisku. Małe zmiany, które moglibyśmy wprowadzić do naszego codziennego życia, mogą zdziałać bardzo dużo. Bzdurą jest, że ekologiczna postawa jednostki nie ma globalnego wpływu. Ważne jest, żeby tych jednostek, którym zależy, było coraz więcej.

Jak zerwać z plastikiem - kup na TaniaKsiazka.pl

Jak zerwać z plastikiem William McCallum

Plastik – genialny wynalazek, który opanował świat. Jest lżejszy i trwalszy niż szkło, wytrzymalszy niż papier, a przede wszystkim – tani. Nic dziwnego, że plastik – wynalazek stosunkowo nowy – opanował świat. Opanował do tego stopnia, że w nim toniemy.

Tematem tej książki jest nie tylko zanieczyszczenie naszej planety plastikiem, ale też to, w jaki sposób można ograniczyć jego zużycie w codziennym życiu.

Styl życia Zero Waste Amy Korst

Zero Waste to styl życia, którego można się nauczyć. Otaczamy się zbędnymi przedmiotami, marnujemy i wyrzucamy jedzenie, którego kupujemy za dużo…

Można żyć oszczędniej, wystarczy krok po kroku wprowadzić pewnie zmiany, zrezygnować z przyzwyczajeń, zwiększyć swoją świadomość konsumencką.

Proekologiczne książki dla dzieci

Znacie powiedzenie: Czym skorupka za młodu nasiąknie…? Proekologiczne działania są nie tylko domeną dorosłych. Świadomość tego, w jaki sposób szkodzimy planecie i jak możemy jej pomóc, powinny mieć już dzieci. To najmłodsze pokolenie powinniśmy zaszczepić proekologicznymi działaniami, żeby potrafiło zadbać o planetę lepiej niż my czy nasi rodzice.

Plastik fantastik? Kim Eun-Ju

Dzieci już od małego powinny zdawać sobie sprawę z tego, czym jest dbanie o środowisko i co można robić, żeby pomóc planecie. Dlatego warto czytać z nimi książeczki takie jak Plastik fantastik?. Nawet maluchy mogą się nauczyć, jak rozsądnie korzystać z plastiku.

Mikołajki dla dzieci – sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Śmieci Gerda Raidt

Ludzie śmiecą na potęgę. Zaśmieciliśmy kontynenty, oceany, a nawet Księżyc i orbitę okołoziemską. Można powiedzieć, że w śmieceniu osiągnęliśmy mistrzostwo przynajmniej w naszym układzie słonecznym.

Z tej książki dzieci dowiedzą się m.in. tego, że z nadmiarem śmieci można skutecznie walczyć. Bez recyklingu, zero waste naszej planecie grozi katastrofa.

🌼 Drodzy czytelnicy, szczęśliwego Dnia Ziemi! 🌼