Książki o naturze i zwierzętach

Książki o naturze i zwierzętach to zestawienie, które zainteresuje wszystkich miłośników przyrody i naszych czworonożnych przyjaciół. Wśród prezentowanych dziś pozycji znajdziecie książki, które dopiero pojawią się na naszym rynku oraz te, które są na nim już od jakiegoś czasu. Jedno jest jednak pewne. Wszystkie cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Poza tym są to lektury, które bez wątpienia warto mieć w domowej biblioteczce. Dowiecie się z nich wiele ciekawych faktów na dany temat. Autorzy prezentowanych dziś tytułów udowadniają, iż nie tylko człowiek, jako stworzenie zamieszkujące Ziemię, zasługuje na uwagę. Usiądźcie zatem wygodnie i przekonajcie się o tym, jak niezwykła potrafi być natura zwierząt i roślin.

Książki o naturze i zwierzętach – Ukryty geniusz zwierząt Katharina Jakob

Ukryty geniusz zwierząt - kup na TaniaKsiazka.plKto by pomyślał, że ośmiornice są obdarzone osobowością, pszczoły tworzą mapy topograficzne okolic ula, a szympansy potrafią gotować? Zwierzęta nie tylko myślą, lecz także planują, przewidują przyszłość i wyobrażają sobie, co dzieje się w umysłach innych.  Tym samy badania nad ich inteligencją przynoszą zdumiewające odkrycia, a w nauce dokonuje się właśnie głęboka przemiana. Katharina Jakob, autorka książki, łączy porywające opowieści o nieznanym świecie zwierząt, z prezentacją najnowszych wyników badań naukowych.

Książka dostępna od 11 kwietnia 2019 roku.

Książki o naturze i zwierzętach – Sherlock. Prawdziwa historia psiego strażaka Paul OsborneSherlock. Prawdziwa historia psiego strażaka - kup na TaniaKsiazka.pl

Niech nie zmylą was wielkie oczy tego cocker-spaniela. Ponieważ Sherlock to prawdziwy bohater, który codziennie ryzykuje swoje życie, aby ratować innych. Jest bowiem zawodowym pomocnikiem strażaków. I wraz z całą ekipą przeszukują pogorzeliska w poszukiwaniu ofiar pożarów. Tym samym ta odważna psina została uhonorowana medalem za odwagę, a jego pracę docenia sama rodzina królewska. Czujny nos Sherlocka wyłapuje najdelikatniejsze zapachy, dzięki czemu jest taki niezawodny.

Książka dostępna od 29 maja 2019 roku.

Książki o naturze i zwierzętach – Mądrość i cuda świata roślin Jane Goodall

Mądrość i cuda świata roślin - zobacz na TaniaKsiazka.plAutorka przygląda się naszej zależności od roślin jako pożywienia, lekarstw dla ciała i ducha. Mówi, jak można pomóc przy naprawianiu szkód, które wyrządziliśmy przyrodzie. Poza tym powiada o nowych badaniach, pokazujących skomplikowane sposoby, w jakie niektóre rośliny komunikują się ze sobą. Mówi także o tym, że pewne nasiona, uśpione przez tysiące lat, w odpowiednich warunkach mogą wykiełkować. Przedstawia również botaników i przyrodników, którzy czasem ryzykują życie, by ratować zagrożone rośliny i lasy. Tym samym Goodall daje nam nadzieję na przyszłość i opisuje sposoby, dzięki którym wszyscy możemy chronić i wspierać świat roślinny. Z perspektywy poszukiwacza przygód, naukowca, a zarazem kogoś duchowo zestrojonego z przyrodą, Jane Goodall przedstawia zdumiewającą i pouczającą opowieść o cudach królestwa roślin.

Książka jest już dostępna.

Książki o naturze i zwierzętach – Duchowe życie psów Andrew RootDuchowe życie psów - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy teolog Andrew Root i jego ośmioletni syn musieli pogodzić się ze śmiercią ich czarnego labradora, Kibiego. Dziecku tak bardzo zależało na godnym pochówku ukochanego czworonoga, że skłoniło autora do przemyśleń na temat duchowej więzi między tymi czworonogami i ludźmi. I właściwie trudno się temu dziwić. Podobne pytania nurtują człowieka już od bardzo dawna. I stają się silniejsze i bardziej uciążliwe, kiedy to sami zostajemy właścicielami psów. Tym samym Duchowe życie psów przychodzi tu z pomocą. To pouczająca i szczera próba odpowiedzi na pytania, dotyczące bezgranicznej miłości i wierności tych zwierząt.

Książka dostępna od 10 kwietnia 2019 roku.

Książki o naturze i zwierzętach – Sekretne życie drzew Peter Wohlleben

Sekretne życie drzew - kup na TaniaKsiazka.plKto z nas, zagłębiając się w leśne ostępy, myśli o drzewach jako istotach społecznych? Jaka jest różnica między nimi a nami? Może chodzi jedynie o to, iż tempo naszego życia jest bardziej dynamiczne? Oczywiście z punktu widzenia naszej, ludzkiej perspektywy. Z pewnością postrzeganie drzew jako „prawdziwie żyjących” istot nie jest niczym dziwnym dla miłośnika przyrody. A takim właśnie jest Peter Wohlleben, leśnik z ponad dwudziestoletnim stażem w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech. Jego literatura faktu odkryje przed wami świat, jakiego nie znacie.

Są drzewa, które doznają wrażeń, jakie śmiało nazwać można zmysłowymi. Tym samym mają swe uczucia i pamięć… Może różnica między drzewem a człowiekiem w tych aspektach polega jedynie na tym, że posługujemy się różnymi kodami? I że wspomniane powyżej przejawy życia mają różne postaci, jednak ich funkcja jest podobna? Peter Wohlleben zdaje sobie z tego sprawę i snuje fascynującą opowieść o istotach tak różnych, a przecież tak bliskich nam wszystkim.

Książka jest już dostępna.

Książki o naturze i zwierzętach – Roślinny browar Pascal Baudar

Sandor Katz, światowe guru fermentacji, zachwycił się nowatorskim podejściem Pascala Baudara do fermentacji. Roślinny browar - kup na TaniaKsiazka.pl Teraz i wy macie okazję poznać unowocześnione przez niego receptury. Baudar nie tylko odkrywa tradycyjne metody warzenia piwa i wina. Pokazuje również, jak łatwo można przygotować przepyszne napoje bezalkoholowe o wyjątkowych smakach i walorach zdrowotnych. Tym samym kwas chlebowy, buza, cydr, pitny miód ziołowy, szanta czy manzanita to tylko niektóre z fascynujących napojów. Wszystkie przyrządzicie, korzystając z jego wskazówek. Ten inspirujący zbiór przepisów zachęca do samodzielnego tworzenia niebanalnych połączeń smakowych w przepysznych napojach alkoholowych i bezalkoholowych. Razem z Baudarem odkryjecie potencjał kulinarny w lokalnych produktach i tych, które możecie znaleźć w pobliskim lesie.

Książka dostępna od 15 maja 2019 roku.

Książki o naturze i zwierzętach – Kolej na Felix Kate Moore

Główną bohaterką prezentowanego dziś tytułu jest oczywiście kotka Felix. To prawdziwa celebrytka w świecie kotów. Kolej na Felix - kup na TaniaKsiazka.plMa stałe zatrudnienie jako specjalista od zwalczania szkodników, a także ekspert od wywoływania zachwytu wśród pasażerów i pracowników dworca Huddersfield. Tym samym historia Felix skradła serca czytelników na całym świecie i zyskała mnóstwo wiernych fanów.

Bohaterka, już jako mała kotka, potrafiła owinąć sobie wszystkich wokół ogona. Tym samym sprawiła, że z pozoru zwykły dworzec stał się kultowym już miejscem spotkań wszystkich fanów kotów. Na co dzień Felix pomaga podróżnym i pasażerom. Ponadto sprawdza się purrfekcyjnie w roli lokalnej celebrytki. W związku z tym udziela wywiadów i promuje puchatą osobą akcje charytatywne.

Książka dostępna od 3 kwietnia 2019 roku.

Książki o naturze i zwierzętach – Boskie zwierzęta Szymon Hołownia

Boskie zwierzęta - sprawdź na TaniaKsiazka.plTrudno jest znaleźć sposób na to, by człowiek mógł żyć na ziemi w zgodzie z resztą stworzenia. Szukają go od wieków myśliwi, ekolodzy, rolnicy i księża. Szymon Hołownia w najnowszej publikacji stawia wiele pytań, które wciąż nurtują człowieka. Czy zwierzęta po śmierci idą do nieba? A może koty i psy mogą liczyć na ich własny raj? Czy może w ogóle nie posiadają duszy, a co za tym idzie, umierając, giną bezpowrotnie? Tym samym autor porusza także kwestię jedzenia mięsa we wszystkie dni tygodnia, prócz piątków. Czy to grzech? A jeśli tak, to dlaczego? No i jeszcze te ryby… Co z nimi? Warto tutaj wspomnieć, że Hołownia jest właścicielem dwóch cudownych psiaków, Grafita i Żelki. W związku z tym czytelnicy odnajdą tu wiele o prawdziwej miłości, wierności i przywiązaniu, jakimi darzą nas boskie zwierzęta. W książce tej autor udziela głosu rolnikom, ekologom, myśliwym i księżom. I razem szukają odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób możemy na nowo poukładać relacje z innymi stworzeniami naszej planety.

Książka jest już dostępna.