Książki o politykach i polityce – 6 gorących tytułów!
Książki o politykach i polityce to zestawienie, które przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu i reportaży. Wśród prezentowanych dziś nowości i zapowiedzi znajdziecie pozycje dotyczące naszej rodzimej polityki, jak i tej światowej. Jeśli zatem to temat, który znajduje się na liście waszych zainteresowań, koniecznie sprawdźcie te pozycje. Ponadto znajdziecie tutaj również gorące nowości, które jeszcze przed premierą wzbudzały ogromne emocje. Nie brakuje również zapowiedzi książek, które próbowano zablokować jeszcze na etapie procesu wydawniczego. Nic dziwnego! Polityka, zwłaszcza ta światowa, od zawsze wzbudza wielkie zainteresowanie. Tym samym prezentowanych dziś książek nie możecie przegapić!
Książki o politykach i polityce – Historia prywatna. Tomasz Lis
Jest to autobiografia jednego z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich dziennikarzy. W związku z tym czytelnicy będą mieli szansę poznać nie tylko życie Tomasza Lisa. Odbiorcy zajrzą również od kuchni do mediów i polityki. Wspomnienia odmalowane są na plastycznym tle najnowszej historii Polski po 1989 roku. Prześledzicie zadziwiające niekiedy ścieżki kariery Lisa i wejdziecie do zamkniętych gabinetów redaktorów i polityków z pierwszych stron gazet. Pobudzająca refleksja nad wzlotami i upadkami III RP miesza się z frapującymi, a czasami komicznymi anegdotami z udziałem bohaterów masowej wyobraźni.
Książki o politykach i polityce – Nowy rozdział
To książka Roberta Biedronia, który w polityce osiągnął naprawdę sporo. Od 2014 do 2018 roku obejmował stanowisko prezydenta Słupska. Ponadto to także były poseł, ekspert ONZ, członek Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy. We wrześniu 2018 roku ogłosił budowanie ruchu Progresywnego, czyli nowego ruchu politycznego. Miłośnik zwierząt, czytania i biegania.
Książka dostępna od 15 listopada 2018 roku.
Książki o politykach i polityce – Niebezpieczne związki Donalda Tuska
Publikacja przygotowana przez majora Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Tomasza Budzyńskiego i dziennikarza śledczego, Wojciecha Sumlińskiego. Czytelnicy dowiadują się wielu dotąd nieznanych faktów na temat Donalda Tuska. W związku z tym jest tutaj mowa o środowisku mafii, służbach specjalnych, a także o niemieckim wywiadzie. Całość zawiera mnóstwo przesłanek, które jak dotąd były stale opatrzone klauzulą tajności, a obecnie ujrzały światło dzienne.
Książki o politykach i polityce – Macierewicz. Jak to się stało
Powiązania byłego już ministra obrony z Kremlem i komunistami nie powstały ot, tak. Tym samym nie są wynikiem jakiegoś przelotnego, półprzypadkowego uwikłania. Nie chodzi tu o doraźny, taktyczny sojusz między wrogami. Znacznie bardziej wygląda to na głęboką zależność, trwającą od niemal pół wieku. I zależność ta jest w dużej mierze – udokumentowana. Nie zrozumiemy dzisiejszej działalności Macierewicza, jej istoty i przyczyn, jeśli nie zaczniemy od początku.
Książki o politykach i polityce – Strach. Trump w Białym Domu
Kunsztownie przygotowana relacja dziennikarskiego śledztwa. Bob Woodword przez 19 miesięcy zbierał materiały do napisania książki. Skrzętnie ukrywał swoją pracę przed opinią publiczną. Istnienie reportażu ujawnił dopiero miesiąc przed wydaniem. Okazało się to uzasadnionym ruchem. Ponieważ jego doniesienia potwierdzają, że poplecznicy prezydenta mogą zdziałać bardzo wiele… Nie obyło się więc bez próby zablokowania publikacji prezentowanej książki. Sam Trump nazwał publikację niewiarygodną „totalną fikcją”. Po lekturze książki trudno jednak będzie podzielać jego zdanie.
Książka dostępna od 28 listopada 2018 roku.
Książki o politykach i polityce – Polska może być lepsza
Prezentowany tytuł porusza trudny temat sytuacji Polski na arenie międzynarodowej. Ponadto mówi o samym nastawieniu Polaków. Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych, a zarazem minister obrony, zastanawia się nad wieloma aspektami naszego państwa. Tym samym mówi o tym, jak wiele rozbieżności znajduje się w naszej wierze. A także w ustroju politycznym. Czytelnicy znajdą też sporo o nienawiści, która przecież Polakom nie jest wcale obca. Czasem nienawidzą siebie nawzajem, choć nie mają ku temu powodów. Najważniejszym tematem jest jednak pozycja Polski w Europie, pokazana z różnych perspektyw.