Książki o zbrodni Mansona - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książki o zbrodni Mansona cieszą się obecnie dużą popularnością. Wszystko za sprawą filmu Tarantino pt. Pewnego razu w Hollywood, który w polskich kinach pojawi się już 16 sierpnia 2019 roku. Produkcja ta oczywiście poruszy również temat przeraźliwego morderstwa, dokonanego przez członków sekty Mansona. Jeśli jednak jesteście miłośnikami literatury faktu i chcielibyście dowiedzieć się o tej sprawie nieco więcej, z bardziej rzetelnych źródeł, koniecznie zerknijcie na dzisiejsze zestawienie. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że sprawa morderstwa Sharon Tate, żony Romana Polańskiego, wcale nie jest taka prosta i oczywista. Mimo iż wskazano i osądzono zbrodniarzy, wokół całej zbrodni, jej motywów i śledztwa wciąż jest mnóstwo tajemnic i niewyjaśnionych nieścisłości. W związku z tym warto tutaj dodać, że część z prezentowanych dziś pozycji to zupełne nowości, które dopiero pojawią się na naszym rynku. A w nich czytelnicy znajdą zupełnie nowe fakty i niepublikowane wcześniej informacje na temat tego morderstwa.

Książki o zbrodni Mansona - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książki o zbrodni Mansona – Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw Mansona

Helter Skelter - kup na TaniaKsiazka.pl9 sierpnia 1969 roku w posiadłości przy Cielo Drive w zamożnej dzielnicy Los Angeles została zamordowana piękna aktorka, żona reżysera Romana Polańskiego, Sharon Tate, a wraz z nią ich nienarodzone dziecko. Poza tym oprócz Tate zginęli jej goście: słynny fryzjer hollywoodzkich gwiazd Jay Sebring, przyjaciel Polańskiego z czasów studiów w łódzkiej Filmówce Wojtek Frykowski, i jego narzeczona, córka potentata kawowego Abigail Folger. Piątą, przypadkową ofiarą był 18-letni znajomy dozorcy. Mordercami były dzieci-kwiaty, członkowie hipisowskiej komuny zwanej Rodziną, wyznawcy charyzmatycznego przywódcy, Charlesa Mansona.

Vincent Bugliosi, główny oskarżyciel w sprawie Mansona i trzech działających na jego rozkaz młodych zabójczyń, Susan Atkins, Patricii Krenwinkel i Leslie Van Houten, relacjonuje przebieg najgłośniejszego w dziejach USA procesu. Procesu, dotyczącego zbrodni, której motyw był równie przerażający, jak jej okrucieństwo.

Książka jest już dostępna.

Książki o zbrodni Mansona – Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood

Pół wieku po przerażającym morderstwie reporter Tom O’Neill publikuje nieznane dotąd fakty, obalające „oficjalną Książki o zbrodni Mansona - zobacz na TaniaKsiazka.plwersję wydarzeń” tej legendarnej zbrodni. Jeśli myślicie, że znacie prawdę, mylicie się.

O’Neill prace nad książką prowadził przez 20 lat. Gdy w 1999 roku zaczął zgłębiać temat, natrafił na setki nieścisłości w relacji policji i prokuratury. Z kim tak naprawdę zadawał się Manson i jak daleko posunęli się jego hollywoodzcy znajomi, żeby ukryć swoje powiązania? Dlaczego śledczy nie powstrzymali go, mając ku temu tak wiele okazji? Czy handlarze narkotyków, którzy znali Mansona, mogli zatrudnić go do zainicjowania mściwej masakry w willi Polańskich?

Książka dostępna od 17 lipca 2019 roku.

Książki o zbrodni Mansona – Ludzie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła

Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła - sprawdź na TaniaKsiazka.plNocą z 8 na 9 sierpnia 1969 roku członkowie rodziny Charlesa Mansona na jego rozkaz dokonali przerażającej zbrodni. Zamordowali, będącą w zaawansowanej ciąży, żonę Romana Polańskiego Sharon Tate i kilkoro jej gości. Wśród oprawców były Leslie Van Houten i Patricia Krenwinkel. Podczas procesu prokurator nazwał je ludzkimi potworami. Jednak ci, którzy znali je wcześniej, nie mogli uwierzyć, by były zdolne do tak brutalnych czynów.

W związku z tym dziennikarka Nikki Meredith przez dwadzieścia lat odwiedzała kobiety Mansona w więzieniu. Próbując tym samym zrozumieć, co zmieniło normalne na pozór dziewczyny w morderczynie. I jak można żyć dalej po popełnieniu tak potwornej zbrodni. Jej książka to mroczna podróż w samo serce zła.

Książka dostępna od 31 lipca 2019 roku.

Książki o zbrodni Mansona – Dziewczyny. W objęciach sekty

Historia inspirowana jest życiem Charlesa Mansona, charyzmatycznego przywódcy sekty. To dla niego urzeczone rzekomą wolnością i swobodą dziewczyny były gotowe zrobić wszystko. Ich kruchość, ekstatyczne przywiązanie i Książki o zbrodni Mansona - zobacz na TaniaKsiazka.plpragnienie przynależności – to istota tej powieści dla czytelników.

Północna Kalifornia, burzliwy koniec lat 60. XX wieku. Na początku lata samotna i delikatna nastolatka Evie Boyd widzi w parku grupę dziewcząt. Tym samym od pierwszego spojrzenia uwodzi ją ich wolność, niedbały ubiór, niebezpieczna aura nieskrępowania. Wkrótce Evie ulega całkowicie wpływowi Suzanne, hipnotyzującej starszej dziewczyny. A w związku z tym, jak magnes przyciąga ją sekta, która wkrótce zyska złą sławę oraz jej charyzmatyczny lider.

Ukryte wśród wzgórz rozległe ranczo jest upiorne i zrujnowane. Evie jednak odbiera je jako egzotyczne, ekscytujące i energetyczne miejsce, w którym rozpaczliwie pragnie zostać zaakceptowana. Spędza coraz więcej czasu z dala od matki i rytmu codziennego życia. Poza tym jej obsesja na punkcie Suzanne przybiera na sile. Evie nie uświadamia sobie, że krok po kroku zbliża się do niewiarygodnej przemocy.

Książka jest już dostępna.