Książki dla nastolatki

Książki pod choinkę dla nastolatki to doskonałe zestawienie dla wszystkich rodziców, którzy wciąż poszukują prezentów dla swoich pociech. Jeśli zatem w Waszym domu jest nastolatka, te pozycje z pewnością przypadną jej do gustu. Trudno nie zgodzić się z faktem, że książka to świetny prezent. Nie tylko zapewnia doskonałą zabawę, ale również rozwija kreatywność i uczy. Tym samym warto pamiętać, że oczytane dzieci w przyszłości będą lepiej radziły sobie z ortografią czy wyrażaniem swoich myśli. Z doświadczenia wiemy także, że wybór prezentu dla nastolatki wcale nie jest łatwy. Dlatego dziś chętnie przychodzimy z pomocą. W związku z tym poniżej znajdziecie kilka książkowych propozycji zaliczanych do nurtu Young Adult. Koniecznie to sprawdźcie!

Książki pod choinkę dla nastolatki

Kosmiczne dziewczyny

Kosmiczne dziewczyny - kup na TaniaKsiazka.plTo fenomenalna książka, dzięki której czytelniczki poznają 50 biografii zasłużonych dla świata nauki kobiet. Kobiet, bez których nic nie byłoby takie, jakie jest. Tym samym w środku odbiorczynie znajdą historie o tych, o których być może nigdy jeszcze nie słyszały. Ich ciężka praca i marzenia stały się podstawą do tego, abyśmy w ogóle zaczęli myśleć o locie w kosmos. Od Ady Lovelace, która wymyśliła prototyp komputera, przez kobiety kryjące się za misjami Apollo. Są tu również astronautki bijące rekordy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i pionierki nauki, wytyczające drogę na Marsa. Tutaj wspominamy i opowiadamy o tych kobietach, które wytyczyły zupełnie nowe szlaki i pokazały, że nie ma żadnych ograniczeń. Świat należy do ludzi odważnych!

Pozwól mi zostaćPozwól mi zostać - kup na TaniaKsiazka.p

Pozwól mi zostać to najnowsza powieść znanej i cenionej pisarki literatury kobiecej Tijan Meyer. Opowiada ona historię Mackenzie, młodej dziewczyny, której siostra bliźniaczka odebrała sobie życie. Wstrząśnięta i zdewastowana Mackenzie nie jest w stanie poradzić sobie ze stratą bliskiej jej osoby. Świat dziewczyny całkowicie runął i nic nie wskazywało na to, że jej życie miało się poprawić. Jednak tej tragicznej nocy, gdy jej siostra popełniła samobójstwo, dziewczyna znalazła spokój i bezpieczeństwo w niespodziewanym miejscu. Książka łączy w sobie wiele silnych emocji. Czytelniczki mają tu do czynienia ze smutkiem i żalem po stracie najbliższej osoby, ze strachem, niedowierzaniem, wreszcie z ulgą i miłością.

Odrobina brokatu

Odrobina brokatu - sprawdź na TaniaKsiazka.plTo pełna blasku powieść młodzieżowa o pierwszej miłości, która pojawiła się niespodziewanie. Lauren doskonale wie, jak powinno wyglądać jej życie. Już dawno temu ustaliła, że skończy studia, będzie rozwijać swojego bloga DIY, a na koniec poślubi kogoś bogatego i sławnego. W końcu koleżanki muszą jej zazdrościć, a ona nie wybierze przypadkowego mężczyzny na towarzysza życia! W swojej przyszłości widzi również dużo brokatu, słodkie pieski i oczywiście zero zmartwień.

Niestety, wszystko zmienia się z momentem, kiedy Harrison, przyjaciel brata Lauren, postanawia zamieszkać w ich domku gościnnym. Tym samym pozbawia bohaterki studia, gdzie nagrywała swoje materiały. Dla dziewczyny to koniec świata. Jak w zaistniałej sytuacji będzie kręciła nowe filmiki dla swoich fanów?

Do wszystkich chłopców, których kochałam

Do wszystkich chłopców których kochałam - kup na TaniaKsiazka.plLara Jean dostała kiedyś od matki pudło na kapelusze. Trzyma w nim pięć miłosnych listów i to nie byle jakich.  Napisała je sama, kierując ich słowa do chłopaków, którzy kiedyś jej się podobali. Ponieważ chciała w ten sposób uwolnić się od beznadziejnego uczucia. Listy te nigdy nie miały zostać wysłane. Kiedy Lara zaczyna naukę w klasie maturalnej, jej starsza siostra wyjeżdża na studia do Szkocji, zrywając przy tym ze swoim chłopakiem. Natomiast młodsza z sióstr robi wszystko, aby zaszczepić w ojcu chęć posiadania psa.

Tymczasem los sprawia, że ktoś kradnie pudło na kapelusze, w którym ukryte są listy Lary. Tym samym spisane na papierze wyznania, które miały być lekiem na złamane serce dziewczyny, trafiają do adresatów. I być może nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby jednym z nich nie okazał się właśnie były chłopak jej starszej siostry.

 Jej wysokość P.

Jej wysokość P. - sprawdź na TaniaKsiazka.pl Jak to jest czuć się innym, dodatkowo będąc nastolatkiem? To zdecydowanie najgorszy czas na odstawanie od reszty. Kiedy wszyscy starają się być podobni, dla jednej osoby nigdy nie będzie to możliwe. Ta książka to ciekawa i zabawna powieść dla młodzieży. Opowiada historię dziewczyny, która przede wszystkim chciałaby się przestać wyróżniać. I przy okazji znaleźć swoją prawdziwą miłość.

Peyton ma siedemnaście lat i jedyne, co wszyscy o niej wiedzą to, to, że jest wysoka. Ma sto osiemdziesiąt centymetrów wzrostu, co znacznie wyróżnia ją wśród rówieśniczek. Tym samym nie może wtopić się w tłum. Ciągle zwraca na siebie uwagę i przez to inni często z niej drwią. Ponadto zmaga się z rodzinnym sekretem, który znacznie utrudnia jej dorastanie i życie w społeczeństwie. Nadchodzi jednak dzień, kiedy Peyton postanawia zmienić swoje życie raz na zawsze. W związku z tym przyjmuje zakład, dzięki któremu może wygrać osiemset dolarów. Wystarczy, że pójdzie na trzy randki i bal maturalny z kimś wyższym od siebie. Pieniądze pozwoliłyby wyrwać się jej z koszmaru i poukładać wiele rzeczy na nowo. Niestety, na liście potencjalnych kandydatów znajduje się zaledwie pięć nazwisk. Na dodatek osoba, którą Peyton wybrałaby najchętniej, ma już dziewczynę. I to o wiele niższą od niej!

Jeśli powyższe propozycje to za mało, koniecznie zajrzyjcie tutaj. Znajdziecie tam najlepsze pomysły na prezenty, na Święta Bożego Narodzenia!