Książki z czworonogami cieszą się ostatnio coraz większą popularnością wśród czytelników. Trudno się dziwić. Któż nie kocha wzruszających opowieści, gdzie jednymi z głównych bohaterów są puchate czworonogi. Zwłaszcza że przecież to właśnie ona towarzyszą nam w prawdziwym życiu i wiemy, że są najwspanialszymi i najwierniejszymi przyjaciółmi. Takimi, na których obecność można zawsze liczyć, nawet w najtrudniejszych chwilach. Poza tym mnóstwo słyszy się o historiach, gdzie to psy czy koty ratują komuś życie lub wskazują ratownikom osoby potrzebujące pomocy. W związku z tym także pisarze postanowili zwrócić uwagę na czworonogi nieco bardziej w swoich historiach. I okazało się to doskonałym zabiegiem. Z tego powodu z przyjemnością prezentujemy Wam dziś kilka propozycji, gdzie to właśnie psy i koty grają jedne z ważniejszych ról. Gotowi? Koniecznie sprawdźcie, co takiego przygotowaliśmy!

Książki z czworonogami – Kolej na Felix Kate Moore

Kolej na Felix - kup na TaniaKsiazka.plJest to prawdziwa historia kotki, która czuje niezwykły pociąg do przygód.

Felix jest prawdziwą celebrytką w świecie kotów. Ma stałą pracę, jako specjalista od zwalczania szkodników oraz ekspert od wywoływania zachwytu wśród pasażerów i pracowników dworca Huddersfield. Już jako mała kotka potrafiła owinąć sobie wszystkich wokół ogona. Tym samym sprawiła, że z pozoru zwykły dworzec stał się kultowym miejscem spotkań wszystkich fanów kotów. Felix na co dzień pomaga podróżnym i pasażerom, a także purrfekcyjnie wypełnia obowiązki lokalnej celebrytki. W związku z tym udziela wywiadów i promuje swoją puchatą osobą akcje charytatywne.

Książka dostępna w sprzedaży od 3 kwietnia 2019 roku.

Książki z czworonogami – O psie, który wrócił do domu W. Bruce CameronO psie, który wrócił do domu - kup na TaniaKsiazka.pl

Kiedy Lucas Ray przygarnia małą Bellę, od razu wie, że ten uroczy szczeniaczek odmieni jego życie na lepsze. Piesek również czuje, że trafił na swojego człowieka i chce być dla niego najlepszym zwierzakiem na świecie. Jednak ponieważ Lucas nie może zatrzymać Belli, postanawia podjąć ryzyko. Tym samym zabiera ją do szpitala, w którym pracuje. Piesek wnosi mnóstwo radości do życia pacjentów. Jednak Bella zostaje uznana za pitbulla, rasę, która w Denver jest zakazana. W związku z tym zrozpaczony Lucas musi rozstać się z ukochaną Bellą, która zostaje wywieziona do innego domu poza granice stanu.

Mimo wszystko piesek nie zamierza  żyć z dala od swojego najlepszego przyjaciela i postanawia wziąć sprawy we własne łapy. Bella staje przed ważnym wyzwaniem. Musi odnaleźć drogę do swojego człowieka. Musi wrócić do domu. Czy jeszcze zobaczy Lucasa?

Książki z czworonogami – Z łapą na sercu, trzeci tom serii Bluff Point Jenn McKinlay

Z łapą na sercu - zobacz na TaniaKsiazka.plZachary Cane jest właścicielem piwiarni w Bluff Point i mieszka z gburowatym psem. Jednak kawalerski styl życia bardzo mu odpowiada. Pewnego dnia do domu bohatera pukają córki sąsiadki i proszą go o pomoc w uratowaniu bezpańskiego kota. Mężczyzna nie waha się ani chwili.

Bohaterką jest również Jessie Connelly, rozwódka samotnie wychowująca dzieci, która nie chce mieć nic do czynienia z mężczyznami. A już na pewno nie z takimi jak Zach. Kobieta jednak nie może nic poradzić na to, że jej córki po prostu go uwielbiają. Ponieważ mężczyzna wypełnia im w życiu pustkę, która pozostała po odejściu ojca. Wkrótce w Bluff Point zaczyna szaleć burza śnieżna. W związku z tym Zachary proponuje Jessie pomoc. Jednak szybko orientuje się, że zagraża im nie tylko pogoda. Mężczyzna jest zdecydowany zrobić wszystko, by ochronić ją i jej rodzinę. Ponadto postanawia zawalczyć o coś więcej – o złamane serce Jessie. Czy uda się połączyć tym dwojgu ludziom spragnionym miłości? Z pewnością pomogą w tym urocze zwierzaki…

Książki z czworonogami – Kot Winston. Na tropie truciciela, czwarty tom serii Kot Winston Frauke ScheunemannKot Winston. Na tropie truciciela - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

To nie tak miało być! Zamiast cieszyć się świętami w gronie „prawdziwej” rodziny, kot Winston po świątecznym obiedzie musi zmagać się z problemami żołądkowymi. Tym samym konieczna staje się wizyta w klinice weterynaryjnej. Tam okazuje się, że ktoś próbował otruć Winstona! To wszystko wygląda na nową zagadkę kryminalną. Z tego powodu Winston i jego dwunożni przyjaciele: Daria, Tomek i Paula biorą się do roboty, aby wyjaśnić, kto kryje się za tym podstępnym atakiem.

Książka dostępna w sprzedaży od 28 lutego 2019 roku.

Książki z czworonogami – Mój przyjaciel kot Britt Collins

Mój przyjaciel kot - kup na TaniaKsiazka.plMichael King jest bezdomnym i całkowicie samotnym człowiekiem. Od wielu lat żyje na ulicach Portland. Stara się nie tracić nadziei, ale powoli godzi się z faktem, że jego życie raczej nigdy już się nie odmieni. Kiedy pewnej deszczowej nocy odnajduje zaniedbaną i ranną kotkę, postanawia ją przygarnąć. Tym samym ostatnie pieniądze wydaje na karmę i leki. Daje jej na imię Tabor. Właśnie w tej chwili jego życie ulega całkowitej zmianie. Ludzie zaczynają zauważać go i starają się pomóc. Widać, że Michael jest człowiekiem z dobrym sercem i troszczy się nie tylko o siebie, ale przede wszystkim o nowego towarzysza. W związku z tym na swej drodze spotyka wiele serdecznych postaci, które dzielą się pieniędzmi i jedzeniem.

Gdy w Portland zbliża się zima, Michael postanawia zabrać Tabor do ciepłej Kalifornii. Właśnie tak zaczyna się wielka podróż nierozłącznych przyjaciół, która jednak nie kończy się aż tak bajecznie. Wizyta u weterynarza przynosi bardzo smutne wieści dla mężczyzny. Ponieważ kot ma chip identyfikacyjny i wcale nie jest przybłędą. Jej właściciele bardzo za nią tęsknią i będą chcieli z powrotem. Tylko czy Michael będzie w stanie rozstać się z Tabor? Jaką podejmie decyzję i czy lekcja, jaką dostał od życia, czegoś go nauczyła?

A czy wy, drodzy czytelnicy, macie swoje ulubione historie z czworonogami? Koniecznie podzielcie się z nami tymi tytułami!