Wybierając książkę dla mężczyzny na prezent trzeba wiedzieć dwie rzeczy: czym mniej więcej się interesuje oraz w jakich gatunkach literackich mniej więcej się lubuje. Oczywiście możemy także zaryzykować i wybrać coś zupełnie nowego spoza „rejonu zainteresowań”. Nasz kolega Paweł ma dla Was kilkanaście propozycji książkowych prezentów dla faceta i pomoże Wam dokonać właściwego wyboru. 🙂

Książka dla mężczyzny na prezent – najlepiej non fiction

Wyspa na preriiW artykule NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA PREZENT DLA FACETA, przygotowanym właśnie przez Pawła, znajdziecie kilkanaście książkowych hitów, które spodobają się facetom. Badania wskazują na to, że mężczyźni zwykle czytają non-fiction, czyli poradniki, reportaże, biografie. Wyspa na prerii Wojciecha Cejrowskiego to fantastyczny reportaż z podróży, opowiedziany specyficznym językiem Cejrowskiego czyli niezwykle barwnym, inteligentnym i komicznym.

Opowieści z meekhańskiego pograniczaZ beletrystyki w zestawieniu Pawła znajdziecie jego ulubioną książkę: Opowieści z meekhańskiego pogranicza Roberta M. Wegnera i jak to opisuje Paweł: “Po przeczytaniu tej książki byłem w szoku. Byłem w szoku, że jest tak dobra, a tak mało osób o niej słyszało”. W zestawieniu książek dla mężczyzn nie mogło zabraknąć Niebezpiecznych kobiet Patryka Vegi. Film Pitbull. Niebezpieczne kobiety, bezpośrednio związany z fabułą książki, pobił kinowy rekord otwarcia, stając się jedną z najpopularniejszych produkcji filmowych w Polsce. Książka i film opowiadają o pracy w polskiej policji z perspektywy funkcjonariuszek.

Książka na prezent dla mężczyzny, który uwielbia piłkę nożną

Nienasycony Robert LewandowskiW zestawieniu NAJLEPSZY PREZENT DLA KIBICA PIŁKI NOŻNEJ także znajdziecie wiele interesujących tytułów dla mężczyzn, szczególnie fanów piłki nożnej. Oczywiście na pierwszym miejscu jest Nienasycony – Robert Lewandowski, czyli biografia naszej najjaśniejszej, piłkarskiej gwiazdy. Nie zabraknie też Ronaldo, Messiego i słynnego Anonimowego Piłkarza. Szczególnie ten ostatni dostarczy czytelnikom wielu wrażeń, ponieważ pod zasłoną anonimowości opowiada o świecie Premier League całkowicie bez cenzury.

Jeżeli wśród tych dwóch zestawień nie uda Wam się wybrać prezentu dla chłopaka/faceta, zajrzyjcie do NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK NA PREZENT DLA FANÓW KRYMINAŁU I SENSACJI oraz do artykułu KSIĄŻKOWE PREZENTY DLA FANÓW LITERATURY FANTASY

Udanych łowów! 🙂

Prezenty