Kto zabił Johna Lennona? Nowość Kto zabił Johna Lennona

W marcu 1955 roku piętnastoletni wówczas John Lennon założył zespół z kilkoma przyjaciółmi ze szkoły Quarry Bank High School w Liverpoolu. Nie spodziewał się wtedy, że właśnie daje początek jednej z najbardziej popularnych i wielbionych na całym świecie (po dziś) kapel rock and roll’owych.

Jeszcze przez jakiś czas zmieniały się i nazwa i skład grupy, by ostatecznie od 1960 roku John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Star zaczęli funkcjonować jako The Beatles. Dziki histeryczny szał, jaki podczas koncertów ogarniał zakochane w chłopcach fanki, dostał nawet swoje miano – beatlemania. Niestety za tę niebywałą popularność i miłość tłumu John Lennon musiał zapłacić najwyższą cenę. 8 grudnia 1980 został zastrzelony pod swoim domem. Kto zabił Johna Lennona? Na to pytanie w swojej książce odpowiada Lesley-Ann Jones.

Kto zabił Johna Lennona Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Kto zabił Johna Lennona?  Lesley-Ann Jones

To smutne, że autor najbardziej rozpoznawalnego utworu o pokoju na świecie został zamordowany z ręki jednego z tych, do których o tym pokoju śpiewał. Utwór Imagine powstał w 1971 roku i znalazł się na solowym albumie artysty pod tym samym tytułem. 9 lat później jej autor wydał ostatnie tchnienie, leżąc na chodniku pod swoim własnym domem. W tym roku obchodziłby swoje 80. urodziny. Zamiast tego my obchodziliśmy 40. rocznicę jego śmierci.

8 grudnia wieczorem 1980 roku świat się zatrzymał dla milionów ludzi. Z prędkością błyskawicy po całym globie rozeszła się tragiczna wiadomość. John Lennon, jedna z najbardziej uwielbianych, szanowanych i podziwianych gwiazd rocka, został zastrzelony z zimna krwią w Nowym Yorku.

Kto zabił Johna Lennona?  Autorka biografii muzycznych, uznana angielska dziennikarka Lesley-Ann Jones w swojej fascynującej książce odpowiada na to pytanie. Ale pisze nie tylko o przedwczesnej śmierci artysty. Opowiada również o życiu, miłości i muzycznym dziedzictwie muzyka. Opisuje wzloty i upadki Lennona zarówno w jego życiu zawodowym, jak i osobistym. Podąża jego ścieżkami, śledząc bieg wydarzeń, aż do tej fatalnej zimowej nocy, kiedy pod swoim domem został zastrzelony przez chorego psychicznie fana. Był nim Mark David Chapman, który po śmiertelnym postrzale legendarnego Beatlesa powiedział: Myślałem, że zabijając go, stanę się sławny

*

Czterdzieści lat po tej tragicznej śmierci autorka odmalowuje wielopłaszczyznowy portret jednej z najsłynniejszych legend muzyki. Sięga przy tym po nowe, wcześniej nieznane źródła i rozmawia z ludźmi, którzy osobiście znali założyciela grupy The Beatles.

Kto zabił Johna Lennona? to propozycja idealna dla fanów twórczości muzyka, dzięki której jeszcze bliżej pozna swojego idola. Polecamy ją również wszystkim zainteresowanym popkulturą.

Książkę możesz zamówić w tym miejscu.

Powiązane artykuły: