Pierwsze znaki. Najstarsze symbole świata - kup na TaniaKsiazka.pl

Pierwsze znaki. Najstarsze symbole świata to książka, której autorką jest Genevieve von Petzinger. Paleoantropolog, specjalizująca się w badaniu europejskich malowideł naściennych z epoki kamienia łupanego. Dzisiaj pismo w postaci, którą znamy, wydaje nam się czymś oczywistym. A chociaż trudno w to uwierzyć, język wciąż ma przed nami mnóstwo tajemnic, które naukowcy z całego świata starają się rozwikłać i rozszyfrować. Któż z nas nie słyszał o malowidłach odkrywanych w jaskiniach na całym globie? Jednak, co naprawdę oznaczały i jak wpłynęły na rozwój ludzkości? Dzięki prezentowanej dziś książce Czytelnicy będą mieli niepowtarzalną okazję poznać język naszych przodków, który wciąż skrywa wiele sekretów.

Pierwsze znaki. Najstarsze symbole świata – źródła ludzkiego języka

Wyobraźcie sobie jaskiniowców, żyjących 25 000 lat temu. Jednak takich, którzy wbrew nazwie, nie mieszkają w grocie. Ich domami są namioty ze skóry, rozpiętej na rusztowaniu z kości. Kultura tych ludzi jest tak rozwinięta, że tworzą dzieła sztuki. Wokół malowideł zwierząt i obrysów dłoni, stawiają nieprzypadkowe kropki, krzyżyki i trójkąty. Kreślą równoległe linie i spirale. A cała społeczność doskonale wie, co oznaczają. Lud ten od 30 000 lat używa tych samych 32 znaków. Jednak przychodzi czas, kiedy całe plemię odchodzi w niepamięć. A wraz z nim wiedza o języku i kulturze.

Genevieve von Petzinger zabiera Czytelników w niezwykle fascynującą podróż. Okazuje się, że praca paleoantropologa ma mnóstwo wspólnego z przygodami Indiany Jonesa. Wraz z autorką przeżywamy trudy jej ekspedycji i stawiamy śmiałe tezy, szukając ukrytych znaczeń. A przy tym łamiemy szyfr 32 tajemniczych znaków, dzięki którym mamy szansę poznać myśli naszych przodków.

Myli się więc ten, kto myśli, że książka pt. Pierwsze znaki. Najstarsze symbole świata nie mają nic ciekawego do zaoferowania. Po pierwsze jest to niezwykłe zgłębianie życia dawnych ludzi. Po drugie, to fascynująca podróż do źródeł pisma, które wciąż odkrywa przed nami nowe znaczenia i ważne przesłania.

Książkę pt. Pierwsze znaki. Najstarsze symbole świata znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!