Kurtyka. Sztuka wolności - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Książka pt. Kurtyka. Sztuka wolności już od 31 stycznia bieżącego roku jest dostępna na Polskim rynku wydawniczym. Nie mamy wątpliwości, że na tę pozycję czekało wielu Czytelników. Gwarantujemy, że zaspokoi ona ciekawość zarówno miłośników literatury faktu i biografii, jak i tych, którzy marzą o górskich krajobrazach. Warto tutaj wspomnieć, że książka Bernadette McDonald na świecie odniosła już ogromny sukces. Na konto autorki powędrowały dwie prestiżowe nagrody, które potwierdziły jedynie niezwykły talent pisarki. Bo McDonald to ceniona, kanadyjska twórczyni pozycji o tematyce górskiej, która odpowiada za wiele światowych bestsellerów w tej tematyce. Najnowsza publikacja jest wyjątkowa, bo jej bohater konsekwentnie unikał rozgłosu. Uległ dopiero namowom Bernadette, z którą współpracował przy tej biografii.

Kurtyka. Sztuka wolności – pierwsza biografia Wojtka Kurtyki

Jak już wspomnieliśmy na początku, pozycja ta jest wyjątkowa. To pierwsza tego typu książka o słynnym laureacie Złotego Czekana, zdobytego za całokształt dokonań wspinaczkowych. Kurtyka zapisał się w historii XX wieku przejściem Świetlistej Ściany Gasherbruma IV, które uznano za jedno z najważniejszych dokonań. W podbojach gór towarzyszyły mu tak znakomite osobowości, jak: polski himalaista Jerzy Kukuczka, szwajcarski przewodnik górski Erhard Loretan czy brytyjski alpinista Alex MacIntyre.

Ale myli się ten, kto myśli, że Kurtyka. Sztuka wolności to książka sławiąca najwspanialsze dokonania bohatera. Między jego wielkimi i odważnymi ekspedycjami ukrywa się niezwykle poruszająca opowieść o wybitnym, ale jednocześnie skomplikowanym indywidualiście. Jeśli do tej pory niewiele o nim słyszeliście, nie ma co się dziwić. Bo przez całe życie konsekwentnie i skutecznie unikał rozgłosu na temat swój i swoich dokonań. Dlatego też prezentowana dziś zapowiedź jest nie lada gratką dla wszystkich miłośników górskich wspinaczek i cennych, unikatowych biografii. Możecie być pewni, że w tej historii znajdziecie wiele zaskakujących faktów i ciekawostek, a sama opowieść pochłonie was do reszty.

Przypominamy, że biografia, która już osiągnęła światowy sukces, dostępna będzie na naszym rynku od 31 stycznia bieżącego roku. Książkę pt. Kurtyka. Sztuka wolności znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!