Literatura pięknaPolecamyThrillerZapowiedzi i nowości

Latarnicy Emmy Stonex – odurzający thriller oparty na prawdziwych wydarzeniach

Szum fal i poczucie izolacji. Latarnie morskie i samotność latarników nadal fascynują pisarzy. Angielska autorka Emma Stonex stworzyła inspirowaną prawdziwą historią opowieść. Jej książka Latarnicy to klimatyczny thriller, który już możecie znaleźć w księgarniach.

Latarnicy Emmy Stonex - thriller psychologiczny

Latarnicy Emmy Stonex
O strachu sprawiającym, że wyobrażenie staje się rzeczywistością

Morze kryje wiele tajemnic, których prawdopodobnie nigdy nie poznamy. Jedną z nich będzie się starać rozwikłać młody dziennikarz, który chce dotrzeć do sedna zagadkowej historii sprzed 20 lat.

W 1972 roku w jednej z latarń morskich oddalonej od brzegu w tajemniczych okolicznościach znika trzech latarników. Nikt nie wie, co się z nimi stało, a zagadkowości dodaje fakt, że drzwi do latarni były zamknięte od środka. W środku okazuje się, że wszystkie zegary stanęły o tej samej godzinie: 8:45. Do tego w dzienniku prowadzonym przez jednego z latarników jest zapis o silnej burzy. Tylko że przez ostatni tydzień w okolicy latarni żadnej nie było.

Przez dekady rodziny zaginionych nie dowiedziały się, co właściwie się wydarzyło. Brak wyjaśnienia, to brak zamknięcia tak bardzo potrzebnego bliskim latarników. Czy dzięki dociekliwości dziennikarza uda się im wreszcie po 20 latach poznać prawdę?

Latarnicy Emmy Stonex - okładka książki inspirowanej prawdziwą historią

Więcej niż thriller

To książka, w której z jednej strony znajdziecie elementy thrillera psychologicznego, z drugiej Emma Stonex sięga po motywy charakterystyczne dla horroru. To wszystko ma służyć jednemu — stworzeniu opowieści o miłości, żalu, stracie i samotności.

Nie przeczytacie w tym roku bardziej sugestywnej książki o ludzkiej samotności. To opowieść o końcu, który nie nastąpił. Emma Stonex z całą mocą swojej pisarskiej wrażliwości ukazuje, czym jest eskapizm. Bo często uciekamy, zamiast być naprawdę blisko siebie. Zwłaszcza gdy, musimy dzielić smutek i rozczarowania. Piękna powieść. – Jarosław Czechowicz Krytycznym okiem

Latarnicy to pierwsza książka Emmy Stonex wydana pod jej nazwiskiem. Wcześniej pisarka publikowała pod pseudonimami. Wydaje mi się, że jej najnowsza powieść spodoba się tym czytelnikom, którzy szukają historii nieoczywistych i ciekawych. Którzy od powieści chcą więcej niż tylko poprawnie opowiedzianej historii.

Książkę możecie już znaleźć tutaj.

Sprawdź też: