Margo autorstwa Tarryn Fisher to świetna propozycja dla wszystkich miłośników mrocznych klimatów. Thriller ten sprawi, że żadna noc nie będzie już taka sama. Autorka po raz kolejny udowadnia, że ma niezwykły talent. Potrafi wciągnąć nawet najbardziej opornego czytelnika w niebezpieczną grę. Jaką? Przekonajcie się sami!

Kim jest Margo?

Tytułowa bohaterka to nastolatka, która zamieszkuje dom w niewielkim miasteczku Bone. Jest samotniczką, co znacząco wyróżnia ją spośród rówieśniczek. Wszystko za sprawą matki chorej na depresję, z którą dziewczyna w ogóle nie rozmawia. Ponadto kobieta traktuje dziewczynę jak służącą. Poza tym w samym Bone unosi się ponura atmosfera, a przejezdni omijają to miejsce szerokim łukiem. Trudno więc dziwić się, że podobna aura udzieliła się bohaterce mieszkającej tam od dziecka.

Nieoczekiwanie na drodze Margo staje starszy chłopak z sąsiedztwa, Judah. Jest on niepełnosprawny i porusza się na wózku inwalidzkim. Jednak mimo to udaje mu się odkryć przed dziewczyną świat, o jakim ta nie miała pojęcia. Kiedy w okolicy ginie siedmioletnia dziewczynka, para przyjaciół postanawia rozpocząć prywatne śledztwo. W głowie bohaterki pojawia się desperackie pragnienie by wytropić morderców i należycie ich ukarać. Oko za oko. Krzywda za krzywdę. Ból za ból. Nastolatka nie zdaje sobie jednak sprawy, że bezlitosne polowanie na zło ściągnie na nią spore niebezpieczeństwo i przyjdzie jej za to sporo zapłacić.

Najnowsza książka Tarryn Fisher stała się światowym bestsellerem nie bez przyczyny. Jej premiera odbiła się głośnym echem w świecie literatury i zgarnęła pochwały od najsurowszych krytyków. Przekonajcie się sami, że to jedna z tych książek, które zapadają na długo w pamięci.

Powieść Margo znajdziecie tutaj.