Matteo CorreggiaMatteo Correggia to włoska winnica, która wykazała się niecodzienną inicjatywą. W swojej ofercie sprzedażowej zadbali nie tylko o miłośników trunków z fermentowanych winogron. I trzeba przyznać, że pomysł ten z pewnością spodoba się niejednemu entuzjaście książek.

Matteo Correggia i seria win Librottiglia

Dlaczego jest tak wyjątkowa? Wyobraźcie sobie, że wskakujecie pod ciepły koc z lampką wina w jednej dłoni i z ulubioną książką w drugiej… A co, gdyby okazało się, że aby zanurzyć się w świat fascynującej powieści nie potrzebowalibyście do tego zestawienia książki? Taką możliwość swoim klientom daje właśnie specjalna seria win wypuszczona przez Matteo Correggia. Do każdej butelki wina dołączyli oni mini książkę w postaci etykiety. Oczywiście każda historia dopasowana jest do rodzaju trunku, mieszczącego się w szklanym opakowaniu.

Skąd taki pomysł? Właściciele tłumaczą to następująco: Dzisiaj możemy czytać książki na komputerach, tabletach i telefonach komórkowych. Dlaczego nie na butelce wina? Takie połączenie z pewnością spodoba się wszystkim koneserom wina oraz książek. Jakie i czyje opowiadania będą mogli spotkać konsumenci na specjalnych etykietach? Będą to teksty trójki włoskich artystów. Patrizia Laquidara piosenkarka i autorka napisała intrygującą baśń umieszczoną na butelce z czerwonym, słodkim winem Anthos. Danilo Zanelli, który jest satyrykiem i dziennikarzem stworzył humorystyczny kryminał dopasowany do białego wina Roero Arneis. Zaś Regina Nadaes Marques, pisarka i producentka napisała historię miłosną, która znajdzie się na etykiecie czerwono-rubinowego Nebbiolo Roero.

Trzeba przyznać, że to niecodzienna i ciekawa inicjatywa. A wam jaki napój towarzyszy podczas czytania? Kawa, herbata, gorąca czekolada? A może pomysł włoskiej winnicy to produkt, na który czekaliście? Koniecznie podzielcie się swoimi opiniami.