Miasto z loduMiasto z lodu to książka, której autorką jest Małgorzata Warda. Powieść idealnie sprawdzi się na zimowe wieczory, podczas których warto wygospodarować nieco czasu tylko dla siebie. Czytelnicy znajdą tu niezwykle wrażliwy i ważny temat. A losy bohaterów mogą okazać się niektórym bardzo znajome i bliskie sercu.

Miasto z lodu oczami autorki

Opis fabuły najlepiej oddają słowa samej pisarki, która tak oto komentuje swoją książkę:

Do napisania ,,Miasta z lodu” zainspirowali mnie internetowi hejterzy, chętnie i obraźliwie wypowiadający się na temat życia innych ludzi. Każdemu człowiekowi może przydarzyć się tragedia i będzie ona wynikiem zaniedbania, niedopatrzenia albo nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. Dla hejterów to prawdziwy żer. W mojej powieści ofiarą nienawiści Internetu jest Teresa Tomaszewska, matka trzynastoletniej Agaty, znalezionej w krytycznym stanie w górach. Zaniedbała dziecko, ale czy zasłużyła na nienawiść? Chciałabym zachęcić Was do zastanowienia się nad przyczynami tej tragedii, porozmawiać o manipulacji, o afektywnej chorobie dwubiegunowej oraz o znieczulicy społeczeństwa, które często reaguje impulsywnie, ale… tylko w Internecie.

Jeśli jednak to niewystarczająca dawka informacji, przedstawiamy wam znacznie więcej. Główną bohaterką jest trzynastoletnia Agata, która właściwie niewiele wie o swojej matce, Teresie. Pewnego dnia wyruszają wspólnie w podróż po Polsce i osiedlają się w niedużym, górskim mieście. Tam od nowa próbują nawiązać rodzinną więź i odnowić kontakty. A ponieważ Teresa to piękna kobieta, w dodatku samotna, to zaczyna budzić zainteresowanie wielu mężczyzn. Nie tylko kawalerów, ale również tych żonatych. Dwie przybyszki stają się w krótkim czasie tematem numer jeden do plotek. A wraz z upływem czasu rośnie niechęć mieszkańców do nich.

Pewnego dnia Agata zostaje znaleziona nieprzytomna w górach. Jej stan jest krytyczny a lekarze robią co mogą by uratować jej życie. Sytuacja ta szybko wzbudza sensację i zainteresowanie mediów. Policja zaczyna prowadzić dochodzenie i z każdym dniem zaczynają objawiać się nieznane dotąd oblicza wszystkich bohaterów.

Książkę Miasto z lodu znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!