Moja przyjaciółka opętana - Amazon pokazał trailer Moja przyjaciółka opętana

Trochę śmieszno, trochę straszno – mniej więcej takie wrażenie może pojawić się po obejrzeniu trailera ekranizacji książki Grady’ego Hendrixa pt. Moja przyjaciółka opętana. Dlaczego? Ponieważ na ekranie widzimy niezły miks grozy z elementami komediowymi. Literacki pierwowzór filmu to jedna z wielu powieści pisarza, który w swoim dorobku ma kilka bestsellerowych publikacji, m.in. Poradnik zabójców wampirów klubu książki z południa czy Sprzedaliśmy dusze. My Best Friend’s Exorcism, bo taki tytuł będzie miał film, już 30 września pojawi się na platformie streamingowej Amazon Prime Video. Zobaczcie zwiastun, by utrwalić sobie plan na końcówkę miesiąca.

Moja przyjaciółka opętana na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Kadr ze zwiastuna „My Best Friend’s Exorcism”

Moja przyjaciółka opętana – twórcy filmu My Best Friend’s Exorcism

Książka Moja przyjaciółka opętana z 2016 roku wyszła spod pióra popularnego powieściopisarza, Grady’ego Hendrixa, który sprawnie porusza się w gatunku horroru. Wymyślona przez niego historia jest tak plastyczna, że skłoniła twórców filmowych do ofiarowania jej drugiego życia. I tak oto 30 września na Amazon Prime Video pojawi się jako My Best Friend’s Exorcism

Reżyserią ekranizacji zajął się Damon Thomas, który może pochwalić się pracą nad takimi produkcjami, jak: Obsesja Eve, Drakula, Riviera czy Dom grozy. Za scenariusz adaptowany odpowiada natomiast Jenna Lamia (Good girls, Inna), a producentami są Christopher Landon (3 części serii Pranormal Activity) i Ellen Goldsmith-Vein (seria Więzień labiryntu). Na ekranie natomiast zobaczymy Elsie Fisher (Castle Rock, Ósma klasa) i Amiah Miller (Kiedy gasną światłą, Wojna o planetę małp). Towarzyszą im Cathy Ang i Rachel Ogechi Kanu.

Moja przyjaciółka opętana – zarys fabuły

Horror pt. Moja przyjaciółka opętana rozgrywa się w latach 80. Autor przenosi czytelnika do roku 1988 i zapoznaje z dwoma najlepszymi przyjaciółkami – Abby i Gretchen, które są nierozłączne od czwartej klasy szkoły podstawowej. Pewnego wieczoru podczas beztroskiej nocnej zabawy w większym towarzystwie, nagle bez śladu Gretchen znika w ciemnym lesie. Gdy się odnajduje nie jest już jednak tą dziewczyną, którą była jeszcze kilka godzin wcześniej. W ciągu kolejnych dni Abby zauważa, że jej koleżanka zamienia się w wulgarną i zaniedbaną osobę i że staje się jej coraz bardziej obca. To jednak nie wszystko. Teraz za każdym razem, gdy Gretchen jest w pobliżu, zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

Abby postanawia odkryć powody tej diametralnej zmiany. Podczas swego śledztwa dokonuje wielu zaskakujących odkryć. W powietrzu zawisa również zaskakujące pytanie: Czy przyjaźń dziewczyn jest na tyle mocna, by pokonać diabła? 

Moja przyjaciółka opętana My Best Friend’s Exorcism – zwiastun filmu

Zanim chwycicie za literacki pierwowzór (który możecie zamówić w tym miejscu), obejrzyjcie oficjalny trailer od Amazon Prime Video 👇.

Tymczasem zachęcam Was do sięgnięcia również po inne książki Grady’ego Hendrixa. Na przykład po powieść pt. Final Girls. Ostatnie ocalałe, która w tym roku pojawiła się na polskim rynku za sprawą Wydawnictwa Zysk i S-ka,  a jest dostępna jest w tym miejscu.

Czytaj także: