Rok 2020, mimo że był rokiem dziwnym i do najlepszych na pewno nie da się go zaliczyć, to pod względem literackim na szczęście wygląda bardzo dobrze! Był to rok świetnych książek znanych już wszystkim autorów, ale też genialnych debiutów.

Ja w roku 2020 przeczytałam 145 książek. Muszę się Wam przyznać, że przez ostatnie lata wyrobiłam sobie książkową intuicję – większość z książek, które przeczytałam, spełniły moje oczekiwania. To był dobry czytelniczo rok. Jeśli zaś chodzi o podsumowanie, to przygotowałam dla Was moje książkowe top 3 2020 roku. A w zasadzie będą to dwie książki i jedna seria, obok której nie da się przejść obojętnie.

Moje książkowe top 3 roku 2020 – Ruda

Pierwsza książka, która zasługuje na miano najlepszej książki 2020 roku to w moim odczuciu powieść Karoliny Wójciak To będzie nasza tajemnica.

Kup książkę na www.taniaksiazka.pl >>

Ta książka, jak sama autorka o niej mówi, to kundelek literacki. Dlaczego kundelek? Bo ciężko tę książkę przypisać do jednego gatunku. Mamy tu trochę kryminału i thrillera, trochę powieści obyczajowej wymieszanej z dramatem. Tak napisana książka to coś niesamowitego, bo odnajdą się w niej fani wielu gatunków literackich. To mieszanka namiętności, zbrodni i kontrowersji – to połączenie naprawdę wbija w fotel! Jest to historia pewnej rodziny, która na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem normalna. Okazuje się, że każdy ma swoje tajemnice – jedni mniejsze, drugie większe, ale jak to z tajemnicami bywa, pewnego dnia muszą zacząć wychodzić na jaw. Cóż się wydarzyło na łamach tej powieści… Cóż to była za książka!

Druga książka jaka zrobiła na mnie ogromne wrażenie w 2020 roku to Red, White & Royal Blue

Sprawdż na www.taniaksiazka.pl >>

Jest to powieść, która mnie urzekła. Mogłoby się wydawać, że to po prostu historia o miłości. Ale ona jest czymś więcej. To opowieść, w której Pierwszy Syn Ameryki zakochuje się w księciu Walii! Kiedy podczas wesela na brytyjskim dworze królewskim wybucha kłótnia między dwoma młodymi mężczyznami, nikt nie spodziewa się tego, jak potoczą się losy tych dwojga. Kiedy książę Henry i Alex – syn Pani Prezydent USA – wpadają na tort weselny, to oprócz skandalu dyplomatycznego, który wybucha, wybucha tu coś jeszcze… Henry i Alex na potrzeby mediów muszą zacząć udawać przyjaźń, aby zażegnać kryzys, jaki wywołali tortową aferą. Początki są trudne, ale z dnia na dzień wszystko zaczyna się zmieniać. Nikt się nie spodziewa, że fałszywa, instagramowa przyjaźń przerodzi się w uczucie. Nawet oni sami na początku nie mogą w to uwierzyć. Robią wszystko, co mogą, aby uczucie, jakie między nimi wybuchło ukryć przed światem. Ale czy długo dadzą radę?

To był zaczytany rok!

Moje odkrycie roku 2020 to zdecydowanie Przemysław Piotrowski – polski pisarz, który serią o Igorze Brudnym podbił rynek wydawniczy!

Kup trylogię na www.taniaksiazka.pl >>

Na serię składają się trzy powieści: Piętno, Sfora i Cherub. Ich głównym bohaterem jest Igor Brudny, który po bardzo trudnym dzieciństwie musi zmierzyć się z demonami przeszłości. Mamy tu do czynienia z kościołem, pedofilią, przemocą i kłamstwem w najgorszym wydaniu. Do tego dochodzą potworne morderstwa, zawirowania i afery, a każda kolejna sprawa odkrywa coraz głębsze bagno…

Nie będę Wam zdradzała więcej, bo musicie odkryć sami te genialne powieści. Bez skrupułów mogę stwierdzić, że książki Przemysława Piotrowskiego to najlepsza trylogia wydana na polskim rynku w 20202 roku.

Dajcie znać, czy moje top 3 pokryło się z Waszym? A może zainspirowałam Was do lektury?

Powiązane artykuły: