Mroczne książki – tak można powiedzieć o tytułach, które uwzględniliśmy w dzisiejszym zestawieniu. W związku z tym prezentowanymi zapowiedziami powinien zainteresować się każdy wielbiciel literatury kryminalnej i sensacyjnej. A przede wszystkim szczególną uwagę na nie powinni zwrócić miłośnicy thrillerów. Wasze domowe biblioteczki pękają w szwach od tych gatunków? Szukacie czegoś nowego, nietuzinkowego i zaskakującego? Dobrze się składa! Z przyjemnością prezentujemy Wam dziś kilka książek, które już niebawem będą dostępne na polskim rynku. Koniecznie dajcie nam znać, czy jakiś tytuł wpadł Wam w oko!

Ostatni most - kup na TaniaKsiazka.plMroczne książki – Ostatni most Dominika van Eijkelenborg

Marieke van Haan, holenderska policjantka, nie spodziewała się, że sprawa utonięcia w kanale będzie tak skomplikowana. Tymczasem sekcja zwłok denatki wykazuje, że kobieta zmarła, zanim jej auto wjechało do wody. Poza tym badania ujawniły, że dziewczyna przed śmiercią urodziła dziecko, a przyczyną zgonu był krwotok poporodowy. Wkrótce przypadkowy świadek znajduje na śmietniku żywego noworodka. Jak się później okaże – córkę dziewczyny z kanału.

Marieke van Haan zawsze bała się wody i tego, co się pod nią kryje. Tymczasem nie tylko sprawa, którą prowadzi, będzie związana z tym żywiołem. Próba rozwikłania zagadki tajemniczego dziecka z fotografii zaprowadzi ją pod powierzchnię wody i do historii pewnego mostu, który dla kogoś był ostatnim.

Książka dostępna od 15 maja 2019 roku.

Mroczne książki – Zupełnie normalna rodzina M. T. EdvardssonZupełnie normalna rodzina - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Przed salą rozpraw siedzi mężczyzna. Czeka na przesłuchanie, ponieważ teraz zeznaje jego żona. A poza tym na ławie oskarżonych siedzi ich dziewiętnastoletnia córka. W związku z tym nic dziwnego, że Adam i Ulrika boją się o swoje dziecko. I ciągle nie wiedzą, co powiedzieć przed sądem. Ponieważ są zupełnie zwyczajną rodziną. Adam jest pastorem, jego żona prawniczką. Mieszkają w niewielkim Lund i wspólnie wychowują dziewiętnastoletnią Stellę. Piątkowe wieczory spędzają z pizzą przed telewizorem, soboty w centrum handlowym. Pewnego dnia ten świat obraca się w pył, gdy Stella zostaje aresztowana. I jest oskarżona o zamordowanie młodego mężczyzny.

Co widział ojciec? Czego nie mówi matka? A co ukrywa córka? Okazuje się, że idealna rodzina jest największym kłamstwem.

Książka dostępna od 18 kwietnia 2019 roku.

Mroczne książki – Niebezpieczna gra Emilia Wituszyńska

Niebezpieczna gra - sprawdź na TaniaKsiazka.plWeronika to jedna z najlepszych policjantek w wydziale kryminalnym stołecznej policji. Jednak jej karierę przerywa dramatyczna akcja, w której traci partnera. Z tego powodu jej życie całkowicie się zmienia. Wkrótce kobieta nieoczekiwanie dostaje zadanie, które wykonać może tylko ona. W Wilanowie znaleziono zwłoki kandydata na urząd premiera, a jedynym świadkiem zdarzenia jest znany i zabójczo przystojny aktor, Przemysław Rej. Niestety gwiazdor nic nie pamięta. A w związku z tym, dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona, mężczyzna potrzebuje całodobowej ochrony. Aby nie wzbudzać podejrzeń, Weronika i Rej muszą udawać parę. Wkrótce okaże się, że mężczyzna nie mówi całej prawdy, a na jaw wychodzą kolejne sekrety. Poza tym oboje zostają wplątani w niebezpieczną grę, w której stawką będzie nie tylko życie.

Książka dostępna od 15 maja 2019 roku.

Mroczne książki – Co o mnie wiesz? Megan Miranda

Leah z dnia na dzień traci wszystko – karierę, chłopaka i znajomych. Na szczęście może jeszcze liczyć na Emmy. W Co o mnie wiesz - kup na TaniaKsiazka.plzwiązku z tym razem przeprowadzają się do małego miasteczka, gdzie Leah zaczyna wszystko od nowa. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się David Cobb, napastliwy adorator. Kiedy mężczyzna zostaje oskarżony o napaść na znalezioną w lesie w stanie krytycznym Bethany, Leah jest przerażona. Tymczasem Emmy nie wraca do domu. Leah zgłasza jej zaginięcie i dowiaduje się, że ktoś taki jak Emmy nie istnieje.

Leah, Bethany i Emmy są do siebie łudząco podobne. Bethany walczy o życie w szpitalu. Emmy zaginęła i nie pozostał po niej ślad. A Leah już nie wie, kim tak naprawdę jest.

Książka dostępna od 16 kwietnia 2019 roku.

Mroczne książki – Szklany las Cynthia Swanson

Szklany las - kup na TaniaKsiazka.plDwudziestojednoletnia Angie Glass nie ma powodów do narzekania. Prowadzi szczęśliwe życie u boku kochającego męża, Paula. Razem wychowują małego synka. I wydaje się, że nic nie może zmącić ich spokoju. Pewnego dnia otrzymują telefon od bratanicy Paula, Ruby. Od tej pory nic już nie będzie takie samo. Ponieważ brat Paula zostaje znaleziony martwy przed swoim domem, a jego żona zniknęła. Tym samym Angie i Paul nie mają wyjścia – muszą przyjechać do ich rezydencji na skraju lasu, aby zaopiekować się siedemnastoletnią Ruby. Od początku Angie nie może dogadać się z tajemniczą i niedostępną dziewczyną. Z biegiem czasu odkrywa, że rodzina Glassów skrywa mroczne tajemnice. Wkrótce przekona się też, jak niewiele wiedziała o mężczyźnie, którego poślubiła.

Książka dostępna od 24 kwietnia 2019 roku.

Mroczne książki – Nagranie Małgorzata Falkowska

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, w Toruniu zaginęło pięciu młodych mężczyzn. Sprawą zajął się komisarz MaciejNagranie - kup na TaniaKsiazka.pl Gorczyński. Jedną poszlaką, jaką dysponuje policja, są tajemnicze przesyłki, które otrzymują rodziny zaginionych. To płyty z krótkimi filmami, na których każda z ofiar przekazuje dziwną wiadomość. „Nazywam się Emil Kwiatkowski. Wiem, że zgrzeszyłem i wiem, że to, co mnie spotkało, jest jedynym dobrem, jakie mogłem wyrządzić na tym świecie”, lub „Mnie już nie ma, ale wy jeszcze jesteście. Jeszcze! Wesołych Świąt”.

W związku z tym Gorczyński dobrze wie, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą. Jednak motyw sprawcy wciąż pozostaje niejasny. Z tego powodu mężczyzna postanawia włączyć w sprawę zaprzyjaźnioną jasnowidz Sylwię Trojanowską. Nietypowy duet musi jak najszybciej schwytać sprawcę, który śledzi każdy ich ruch.

Nagrań przybywa, a szokujące nagłówki gazet przerażają coraz więcej torunian. Wkrótce wizje Trojanowskiej prowadzą do Fundacji LifeTrans, założonej przez jednego z profesorów Collegium Medicum.

Książka dostępna od 15 maja 2019 roku.