Najciekawsze poradniki dla rodziców

Najciekawsze poradniki dla rodziców to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników nietuzinkowych i przydatnych porad wychowawczych, zebranych w jednym miejscu. Tym samym, jeśli jesteście rodzicami lub opiekunami, koniecznie zerknijcie na to, co dziś przygotowaliśmy. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że tytuły, które wybraliśmy, idealnie sprawdzą się jako prezent na święta. Być może ktoś z waszych najbliższych właśnie spodziewa się dziecka? Świetnie się składa! Wskazówki wychowawcze zawarte w dzisiejszych książkach na pewno wspomogą ich w tym rodzicielskim trudzie. Koniecznie sprawdźcie, co dziś przygotowaliśmy i dajcie znać, czy któryś tytuł wpadł wam w oko.

Najciekawsze poradniki dla rodziców

SUPERTATA - kup na TaniaKsiazka.plNajciekawsze poradniki dla rodziców – Projekt: Supertata. Dziesięć narzędzi potrzebnych każdemu ojcu

Książka genialna, która cieszy się już ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. Dlatego też księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl przejęła nad nią patronat.

Gregory W. Slayton nie owija w bawełnę, gdy mówi o ojcostwie. Od tego, jak wykonujemy to zadanie, zależy nie tylko przyszłość naszych dzieci, naszych rodzin i nas samych, ale także przyszłość cywilizacji. Projekt: SUPERTATA to inspirujący i praktyczny przewodnik, który pokaże wam, jak dla dobra waszej rodziny i was samych stać się najlepszym tatą, jakim możecie być.

Książka już dostępna.

Najciekawsze poradniki dla rodziców – Bobas lubi wybórNajciekawsze poradniki dla rodziców - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Baby-led weaning to naturalna metoda wprowadzania pokarmów do diety malucha, która pomaga wychować dziecko uwielbiające zdrowe jedzenie, a nie fast-foody. Tym samym autorki przekonują rodziców, że już półroczne niemowlę potrafi jeść samodzielnie! Rodzice stosujący baby-led weaning nie wiedzą, co to niejadek. Każde dziecko może pokochać zdrowe jedzenie, jeśli tylko mu się na to pozwoli. Poza tym w książce znajdziecie tabelę wartości odżywczych oraz pomysły na zdrowe śniadania, obiady, kolacje i przekąski.

Książka już dostępna.

Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci - kup na TaniaKsiazka.plNajciekawsze poradniki dla rodziców – Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci

Małgorzata Stańczyk, psycholog i dziennikarka, propagatorka Rodzicielstwa Bliskości, mama trójki dzieci. W swojej książce pomaga przeprowadzić całą rodzinę przez niełatwą czasem sytuację pojawienia się w rodzinie kolejnego dziecka.

Napisana z szacunkiem dla odmienności każdego członka rodziny książka pokazuje, jak wzmacniać każde z dzieci tak, aby miało przestrzeń na własny rozwój. Poza tym autorka nie zapomina również o rodzicach, pokazując im, jak mogą zadbać o siebie. Wszystko po to, by mogli być oparciem dla swoich dzieci i czerpać satysfakcję z rodzicielstwa. Uspokaja w obliczu niepokojów i pomaga nabrać zaufania do swoich rodzicielskich kompetencji.

Książka już dostępna.

Najciekawsze poradniki dla rodziców – Montessori w twoim domu

Wyjątkowy poradnik, który pomoże każdemu stać się bardziej skutecznym rodzicem, ale ma też na celu zmienić sposób, w jaki postrzegamy Najciekawsze poradniki dla rodziców - zobacz na TaniaKsiazka.plmałe dzieci. Jego autorka, doświadczona nauczycielka Montessori, pokazuje, jak można przenieść na domowy grunt wartości wynikające z zasad organizacji montessoriańskich placówek edukacyjnych. A w związku z tym, co dzień cieszyć się byciem z dzieckiem.

Posiłkując się zasadami opracowanymi przez słynną włoską edukatorkę Marię Montessori, Simone Davies opowiada, w jaki sposób zobaczyć w osławionym buncie dwulatka okres zwiększonej ciekawości. Kiedy dziecko chłonie wiedzę jak gąbka, uczy się szacunku do świata i odkrywa go z radością. Poza tym autorka przedstawia setki praktycznych propozycji i pomysłów na przyjemne i wartościowe życie z maluchem w domu.

Książka już dostępna.

Niezwykły rodzic - kup na TaniaKsiazka.plNajciekawsze poradniki dla rodziców – Niezwykły rodzic

Każdy rodzic odczuwa czasem bezradność lub wychowawczą niemoc. Próbuje tłumaczyć, prosić, zakazywać i… nic. Dziecko nie słucha się lub odpowiada opryskliwie. Czasem pojawiają się poważniejsze problemy, wtedy zamyka się w sobie, cierpi na zaburzenia odżywiania lub jest agresywne. Wówczas rodzice pytają siebie: „Może to moja wina? Może nie jestem dobrym rodzicem?”. Warto w takiej sytuacji skorzystać z rad doświadczonego psychologa dziecięcego. Ponieważ w wielu wypadkach okazuje się, że trudne problemy mają całkiem proste rozwiązania.

Książka już dostępna.