Najlepsze książki 2017 rokuGoodreads.com to największy serwis recenzencki na świecie, skupiający wokół siebie miliony aktywnych użytkowników oceniających i recenzujących przeczytane książki. Polskim odpowiednikiem Goodreads.com jest Lubimyczytac.pl. Wczoraj ujawniono zwycięzców corocznego głosowania na Najlepsze książki 2017 roku, gdzie miliony Czytelników głosowało w 20 kategoriach. Sprawdźcie, kto tym razem zwyciężył w tym niezwykle prestiżowym zestawieniu. Wiele tytułów jest  już dostępnych także w Polsce.

Najlepsze książki 2017 roku w kategoriach: BELETRYSTYKA, KRYMINAŁ i SENSACJA oraz POWIEŚĆ HISTORYCZNA

Zapisane w wodzie - kup na TaniaKsiazka.plW kategorii BELETRYSTYKA, w której łącznie na książki oddano 271,245 głosów, zwyciężyła książka: Little Fires Everywhere Celeste Ng. W Polsce do tej pory ukazał się tylko jeden tytuł tej autorki: Wszystko czego wam nie powiedziałam.

Little Fires Everywhere to historia, która rozgrywa się w rodzinnym miasteczku autorki: Shaker Heights, a dzieje się w latach 90-tych. Książka pokazuje obraz więzi rodzinnych, zależności rasowych i tego, co naprawdę jesteśmy winni tym, których kochamy.

W kategorii: KRYMINAŁ i SENSACJA zwyciężyła książka dobrze znana już polskim Czytelnikom: Zapisane w wodzie Pauli Hawkins. Z kolei w POWIEŚCI HISTORYCZNEJ zwyciężyła: Before We Were Yours Lisy Wingate, autorki opublikowanego w Polsce: Jeziora szczęścia.

Powiązane: NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2016 ROKU WYBRANE PRZEZ 3,5 MILIONA CZYTELNIKÓW! WŚRÓD NICH “KONIEC WARTY” KINGA!

Najlepsze książki 2017 roku w kategoriach: FANTASY, SCIENCE FICTION, ROMANS I HORROR

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz - kup na TaniaKsiazka.plW kategorii FANTASY, w której oddano: 349,833 głosów, bezapelacyjnie zwyciężyły Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz J. K. Rowling. Tuż za tym tytułem uplasowała się Mitologia Nordycka Neila Gaimana.

Artemis - kup na TaniaKsiazka.pl

W kategorii ROMANS już kolejny rok z rzędu nagroda powędrowała do Colleen Hoover. Tym razem doceniono jej najnowszą książkę: Without Merit. W Polsce ten tytuł ukaże się zapewne w przyszłym roku. Autorka mówiła, że tą powieścią chciała powrócić do klimatu Hopeless.

W kategorii: SCIENCE FICTION zwyciężyła wydana już w Polsce książka Artemis Andy’ego Weira, autora słynnego Marsjanina. Natomiast w kategorii HORROR, liczbą 50,519 wygrała książka Śpiące królewny Stephena Kinga i jego syna, Owena Kinga.

Powiązane: NOWA KSIĄŻKA COLLEEN HOOVER I POLSKA PREMIERA “IT ENDS WITH US”

Najlepsze książki 2017 roku w kategoriach: POEZJA, KSIĄŻKI DLA MŁODZIEŻY, FANTASY DLA MŁODZIEŻY

W kategorii POEZJA zwyciężyła książka The Sun and Her Flowers Rupi Kaur, autorki znanej w Polsce z niezwykle emocjonalnego tomiku wierszy: Mleko i miód.

Powiązane: MLEKO I MIÓD RECENZJA, RUPI KAUR

Dwór cierni i róż. Tom 3. Dwór skrzydeł i zguby - kup na TaniaKsiazka.plW kategorii KSIĄŻKI DLA MŁODZIEŻY najwięcej głosów otrzymała książka debiutującej autorki The Hate U Give Angie Thomas. A na drugim miejscu uplasował się tytuł już dostępny w Polsce, książka Żółwie aż do końca autora GwiazdMagnus Chase i bogowie Asgardu. Tom 3. Statek umarłych - kup na TaniaKsiazka.pl naszych wina, Johna Greena.

W kategorii FANTASY DLA MŁODZIEŻY wygrał tytuł: Dwór cierni i róż. Tom 3. Dwór skrzydeł i zguby Sarah J. Maas. Drugie miejsce zajęła książka, która także jest już dostępna na polskim rynku: Władca cieni Cassandry Clare.

Wśród najlepszych książek dla dzieci w wieku 8-12 lat wygrała książka Magnus Chase i bogowie Asgardu. Tom 3. Statek umarłych Rick Riordana. Tytuł jest już dostępny w Polsce. Co ciekawe w zeszłym rok ten sam autor zwyciężył tytułem: Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia, również bardzo popularnym w naszym kraju.

Więcej informacji o samym zestawieniu, wszystkich kategoriach i nagrodzonych w nich książkach znajdziecie tutaj>>>