Nowa książka Colleen Hoover

Colleen Hoover na szczęście nas rozpieszcza. Pisze mniej więcej trzy książki rocznie, a każda z nich zajmuje osobne miejsce w naszych sercach. Powiedziała kiedyś, że bez pisania nie potrafi żyć, a my chyba bez jej książek. 🙂 Polscy fani niecierpliwie czekali na informacje o premierze It ends with us, najnowszego dzieła Hoover. I wreszcie wiemy, kiedy książka ukaże się na polskich półkach. Tymczasem pisarka pracuje już nad kolejnym tytułem: Without Merit. Nowa książka Colleen Hoover ukaże się w wersji anglojęzycznej prawdopodobnie w październiku.

Zacznijmy od It ends with us. Książka w polskich księgarniach pojawi się prawdopodobnie w październiku tego roku. Jest to jedna z najważniejszych książek tej autorki, ponieważ zawiera elementy biograficzne i przedstawia bohaterów, dla których inspiracją były prawdziwe osoby. Sama Hoover uznała tę książkę za najlepszą w swoim dorobku, a tytuł ten zdobył w zeszłym roku nagrodę czytelników Goodreads.

Aktualizacja: Książka już jest w przedsprzedaży. Znajdziecie ją tutaj>>>>

Nowa książka Colleen Hoover z licealistką w roli głównej.

Kolejną świetną wiadomością jest fakt, że Colleen planuje już wydanie kolejnej książki, zatytułowanej Without Merit. Na tę chwilę o samej książce wiadomo niewiele. Okładka jest w przygotowaniu, a planowana data wydania tytułu została przesunięta z sierpnia na październik tego roku. Colleen tłumaczy, że w związku z premierą serialu Confess i nadzorowaniem pracy nad sztuką na podstawie It ends with us, ma nieco mniej czasu na pisanie. Ale solennie obiecuje poprawę, a kiedy Collen coś obiecuję, możemy jej zaufać. 🙂

Without Merit będzie prawdopodobnie książką z gatunku New Adult, chociaż bohaterka jest jeszcze w liceum. Przypomnę tylko, że New Adult różni się od Young Adult tym, że może zawierać opisy przeznaczone dla czytelników powyżej 18 roku życia. Jednak ponieważ na temat samej książki wiadomo tak niewiele, możemy tutaj jedynie snuć domysły. Hoover jak dotąd nie napisała żadnej książki z półki YA więc, prawdopodobnie ta nie będzie wyjątkiem. Tytułowa Merit to dziewczyna, która boryka się z problemami typowymi dla nastolatek, ma nieco szaloną rodzinkę i właśnie się zakochała.

Nowa książka Colleen Hoover czyli powrót do Hopeless i Slammed

Aktualizacja: Książka już jest w przedsprzedaży. Znajdziecie ją tutaj>>>>

Colleen napisała, że chciałaby tą książką powrócić do klimatu Hopeless i Slammed (polska Pułapka uczuć), ponieważ bardzo dobrze bawiła się pisząc te książki. Myślę, że wśród nas jest wielu fanów właśnie tych tytułów Hoover, dlatego ta wiadomość z pewnością rozgrzeje niejedno serce. Poza tym, pisarka ostatnio buszowała wśród wielu bardzo poważnych książkowych rozterek, wydała między innymi swoją pierwszą książkę przeznaczoną wyłącznie dla dorosłych czytelników. Nieco lżejsze klimaty z pewnością posłużą i jej i jej fanom.

Jedna z fanek pisarki napisała o Without Merit: „Jak dla mnie ta książka mogłaby być o czymkolwiek, przeczytam wszystko od Hoover, nawet listę z zakupami ze spożywczaka.”

Zapewne czujecie podobnie, tak więc czekamy 🙂

Inne ciekawe informacje ze świata Hoover znajdziecie w artykułach:

POLSKA PREMIERA KSIĄŻKI „CONFESS” COLLEEN HOOVER SERIAL NA JEJ PODSTAWIE

i

COLLEEN HOOVER WYBRAŁA NAJLEPSZE TYTUŁY SPOŚRÓD… WŁASNYCH KSIĄŻEK – CZĘŚĆ 2 🙂