Najlepsze książki dla przedszkolaków - sprawdź na TaniaKsiążka.pl

Wiek przedszkolny to niepowtarzalny okres w rozwoju każdego dziecka. Odpowiedzialni rodzice wiedzą, że poprzez czytanie bajek maluchom, mają wpływ na kształtowanie ich wyobraźni. Pół godziny dziennie wystarczy, aby obudzić w naszym dziecku emocje towarzyszące wyprawom w fantastyczny świat bohaterów ulubionych książeczek. To czas, który pozwoli spędzić bezcenne minuty ze swoją pociechą, a także wrócić pamięcią do własnego dzieciństwa, kiedy wieczorami babcie i mamy zaczynały wspólny wieczór słowami: ”dawno, dawno temu, za siedmioma górami….” Te momenty najlepiej przypomną ukochane bajki, których aktualność nigdy nie przeminie. Dlatego pragnę przedstawić najlepsze książki dla przedszkolaków. Propozycje te, nie znudzą ani dorosłych, ani dzieci:

1. Najlepsze książki dla przedszkolaków: Jan Brzechwa dzieciom Jan Brzechwa

Kolorowy, przyciągający uwagę zbiór wierszyków dla najmłodszych. Jest Kaczka Dziwaczka, co to po serek chodziła do fryzjera, jest i zabawna przygoda Katarzyny, która złapała katar i zaraziła nim całe miasto. Bajki w sam raz do poczytania przedszkolakowi przed snem, lub nauczenia go płynnego czytania. Wspaniałe ilustracje dopełniające całości, przyciągną uwagę każdego malucha!

2. Najlepsze książki dla przedszkolaków: Czerwony Kapturek Charles Perrault

Czerwony Kapturek, to już chyba klasyka. Na tej bajce wychowały się całe pokolenia. Każdy rodzic pamięta, że dziewczynka nosząca czerwoną czapeczkę, idąc przez las do swojej babci, napotkała wilka… Mimo niepokojącego początku, bajka oczywiście kończy się szczęśliwie. Najważniejsze jest jednak to, jaką naukę ze sobą niesie. W zabawny i bajkowy sposób przekażemy przedszkolakom wiedzę, która może okazać się pomocna w całym ich życiu. Czerwony Kapturek uczy również, że wszystko jest możliwe, a każdy młody Czytelnik ma w sobie ogromne pokłady odwagi.

3. Najlepsze książki dla przedszkolaków: Calineczka Hans Christian Andersen

Calineczka, to kolejna bajka o maleńkiej dziewczynce, tym razem spod pióra popularnego na całym świecie Hansa Christaiana Andersena. Autor słynie z niezwykłych, czasem smutnych i bardzo dojrzałych bajek, jednak Calineczkę można polecić najmłodszym. Bardzo mądra opowieść o dziewczynce nie większej od ziarna fasoli, która przemierzając świat, przeżywa wiele niesamowitych przygód. Nie wszystkie są przyjemne, bohaterce towarzyszy czasem strach i smutek, ale na szczęście finał ma dobre zakończenie, więc nie narazimy naszej pociechy na przygnębienie. Podobnie jak poprzednie bajki, ta również nie tylko sprawia Czytelnikom wiele radości, ale także może ich sporo nauczyć. Z pewnością nie pożałujecie!

Przedstawione książeczki, świetnie sprawdzą się podczas wspólnego czytania i zbliżą do siebie rodziców oraz ich dzieci. Bajki rozwijają wyobraźnię najmłodszych i poszerzają ich horyzonty. Po przeczytaniu przedstawionych propozycji z pewnością zapragną czytać więcej! Dlatego gorąco je Wam polecamy 🙂