Sny o Warszawie z nagrodą KLIO

Interesujecie się historią, a szczególnie przeszłością Polski i jej stolicy? Jeśli tak, niech nie umknie Wam ta wiadomość: Krzysztof Mordyński otrzymał nagrodę KLIO za reportaż Sny o WarszawieTo wyróżnienie przyznawane dla najlepszych książek historycznych, więc jeśli bliska jest Wam taka tematyka, nie możecie przegapić tej pozycji!

Sny o Warszawie z nagrodą KLIO

Reportaż Krzysztofa Mordyńskiego Sny o Warszawie z nagrodą KLIO

Nagrody KLIO dla najlepszych książek historycznych przyznaje Porozumienie Wydawców Książki Historycznej wraz z Fundacją Historia i Kultura.

Mecenat nad nagrodą sprawuje Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska. Mecenasem Nagrody w kategorii varsaviana jest z kolei Miasto Stołeczne Warszawa.

Tegorocznych laureatów poznaliśmy pierwszego dnia 29. edycji Targów Książki Historycznej, które odbyły się w listopadzie na Zamku Królewskim w Warszawie.

Reportaż Krzysztofa Mordyńskiego Sny o Warszawie z nagrodą KLIO

Laureat Krzysztof Mordyński i Adrian Markowski (redaktor Wydawnictwa Prószyński), fot. Łukasz Kamiński

Sny o Warszawie z nagrodą KLIO

Krzysztof Mordyński został wyróżniony Nagrodą I stopnia w kategorii varsaviana: za wkład w popularyzację historii Warszawy.

Reportaż Sny o Warszawie to opowieść o wielkim wyzwaniu, jakim była odbudowa niemal zrównanej z ziemią stolicy. Autor nie skupia się jednak wyłącznie na aspekcie architektonicznym i urbanistycznym. Sny o Warszawie przybliżają postaci architektów Biura Odbudowy Stolicy, idee, jakie im przyświecały, nadzieje, jakie wiązali z przyszłością Warszawy oraz trudności, jakich doświadczyli.

Miałam przyjemność przeczytać nagrodzony reportaż i napisać jego recenzję. Zachęcam Was do przeczytanie jej pod linkiem: Sny o Warszawie Krzysztofa Mordyńskiego – recenzja reportażu.

Krzysztof Mordyński Sny o Warszawie

Najlepsza książka historyczną roku – KLIO

Wśród pozostałych nagrodzonych w kategorii varsaviana znaleźli się:

Nagroda II st.:
Agnieszka Cubała Warszawskie dzieci ’44. Prawdziwe historie dzieci w powstańczej Warszawie
Nagroda III st.:
Marek Teler Zagadka Iny Benity. AK-torzy kontra kolaboranci

Do grona autorów nagrodzonych w pozostałych kategoriach należą:

Zobacz także: