Ekranizacje i adaptacje

“Niebezpieczne kobiety” Vegi w kinie, ale najpierw… książka

W kolejnej filmowej odsłonie Pitbulla Patryka Vegi z podtytułem: Niebezpieczne kobiety, światła reflektorów skupią się na polskich policjantkach. Zanim jednak 11 listopada wybierzecie się do kin, sprawdźcie, co w wywiadach udzielonych reżyserowi miały do powiedzenia polskie funkcjonariuszki. Cała prawda o pracy w policji oczami polskich policjantek już 26 października na księgarskich półkach.

Niebezpieczne kobietyNiebezpieczne kobiety widzą wyraźniej

Kobiety widzą świat trochę inaczej, trochę ostrzej. Czują trochę mocniej, trochę bardziej. Ich ocena sytuacji może być zupełnie inna niż ich męskich odpowiedników, dlatego coraz częściej kobiety są angażowane do najtrudniejszych, kryminalnych spraw.

Niebezpieczne kobiety przekraczają próg domu

Jednak po całym dniu pracy policyjnej, która jest jedną z najbardziej obciążających psychicznie i emocjonalnie profesji na świecie, muszą wrócić do domu. Jak oddzielają pracę od życia rodzinnego? Jak wyłączają umysł, który widział najokrutniejsze obrazy i uśmiechają się do swoich dzieci? Czy przychodzi im to łatwo, czy praca przekracza wraz z nimi próg ich domu? Czy dom jest dla nich ucieczką? Polskie kobiety w policji, ich codzienność, wrażliwość, ponadludzkie trudności, z którymi zderzają się na co dzień. Czy są twarde na zewnątrz i miękkie w środku? Jak wygląda praca policyjnych kobiet w polskich warunkach?

Niebezpieczne kobiety w polskiej policji

Reżyser Patryk Vega rozmawiał z polskimi funkcjonariuszkami i z zapisów tych rozmów powstał film oraz książka. Zajrzyj wraz z Vegą za mury polskich komisariatów. Dowiedź się jak wygląda praca w polskiej policji oczami kobiet, matek, żon. Czego się boją, czy sen przychodzi szybko?

Niebezpieczne kobiety na ekranie i w księgarniach

11 listopada na ekrany polskich kin wejdzie najnowsza odsłona Pitbulla w reżyserii Patryka Vegi. W sieci pojawił się już zwiastun filmu, który w ciągu jednej doby obejrzało kilka milionów osób. To doskonała rekomendacja dla filmu i książki, która zagości w księgarniach na dwa tygodnie przed premierą swojego filmowego odpowiednika.

Inne bestsellery Patryka Vegi po które warto sięgnąć: Służby specjalne. Podwójna przykrywka, Złe psy. W imię zasad, Złe psy. Po ciemnej stronie mocy.