Ciekawostki o książkach

Nominowani do Nagrody Wielkiego Kalibru 2016

mfk622
Już niedługo, bowiem w dniach od 30 maja do 5 czerwca we Wrocławiu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Od marca tego roku wiemy kto zostanie laureatem Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru. Nagroda przyznawana za wybitną twórczość trafi w ręce amerykańskiej autorki kryminałów medycznych, Tess Gerritsen. Nie jest to bynajmniej jedyna nagroda, która przyznana będzie podczas tegorocznego festiwalu kryminału we Wrocławiu.

Od początku istnienia festiwalu wręczana jest Nagroda Wielkiego Kalibru, a jej laureatami zostają autorzy najlepszych powieści kryminalnych i sensacyjnych, wydanych w roku poprzedzającym konkurs. W roku 2016 do Nagrody Wielkiego Kalibru nominowanych zostało 7 następujących powieści:

  1. Wojciech Chmielarz, Wampir (Wydawnictwo Czarne)
  2. Mariusz Czubaj, Piąty Beatles (Wydawnictwo W.A.B.)
  3. Katarzyna Kwiatkowska, Zbrodnia w szkarłacie (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak)
  4. Remigiusz Mróz, Kasacja (Wydawnictwo Czwarta Strona)
  5. Remigiusz Mróz, Zaginięcie (Wydawnictwo Czwarta Strona)
  6. Jakub Szamałek, Czytanie z kości (Wydawnictwo Muza)
  7. Marta Zaborowska, Gwiazdozbiór (Wydawnictwo Czarna Owca)

Autora najlepszej powieści kryminalnej lub sensacyjnej poznamy w tym roku 4 czerwca, podczas uroczystej gali na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu 2016. O wyborze zwycięzcy zadecyduje powołana specjalnie w tym celu komisja. Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru w 2016 roku otrzyma statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 25 tys. zł.

Czytelnicy mogą także sami wyróżnić i nagrodzić najlepszą według nich powieść. Zbieranie i liczenie głosów będzie trwało do północy 3 czerwca 2016 roku. Wybrany autor otrzyma Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru, która wręczona zostanie również 4 czerwca 2016 roku. Zwycięzca tej nagrody może liczyć na statuetkę oraz 5 tys. zł ufundowane przez kanał telewizyjny CBS Reality.

Wszystkie nominowane kryminały znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl