Norse mythologyNorse mythology to najnowsza książka Neila Gaimana, która w sprzedaży ma pojawić się 7 lutego 2017 roku. Jest to bez wątpienia dobra wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości autora. My mamy dodatkowo jeszcze jedną, świetną informację. Autor niedawno opublikował okładkę owej książki, którą prezentujemy wam obok. Na nas robi wrażenie, a na was?

Norse mythology jako powrót do korzeni

W dawnej twórczości Neila Gaimana można dostrzec bardzo wiele nawiązań do starożytnej mitologii. Tym razem autor ponownie sięga do źródeł. Dzięki temu w ręce czytelników trafi niezwykle śmiała interpretacja północnych opowieści. Talent pisarza ujawnia się w uwspółcześnionych historiach pierwotnych. Z Norse mythology czytelnicy będą mieli okazję powędrować aż do korzeni słynnych dziewięciu światów. Gaiman opisuje działania krasnoludów, gigantów oraz bóstw. Szczytowym zagadnieniem staje się jednak Ragnarok, koniec ery bogów i początek nowego czasu w erze ludzi.

Neil Gaiman w charakterystyczny dla siebie sposób przedstawia konfrontację bogów z naturą. Bohaterowie stworzeni przez pisarza są zaskakująco ludzcy. Oszukują, naciągają i rezygnują z wielkich projektów na rzecz chwilowej uciechy. Wszystko to, ubrane w dowcip autora sprawia, że fani mogą spodziewać się bardzo dobrej książki. Zwłaszcza, że artysta był zawsze blisko związany z mitologią nordycką.

Dystrybucją książki Norse mythology zajmie się wydawnictwo W.W. Norton. To właśnie redaktor oficyny zaproponował Gaimanowi stworzenie takiej powieści. Autor przystał na propozycję. Dzięki temu, 7 lutego 2017 roku na rynku ukaże się najnowsza książka Neila Gaimana. Nie możemy się doczekać, a wy?