Nowa książka Sarah J. Maas

Źródło: BookPage

Nie ma wątpliwości, że Sarah J Maas to wielkie i ważne nazwisko w świecie Young Adult Fantasy. Jej serie: Dwór cierni i róż i Szklany tron sprzedały się na świecie w liczbie ponad sześciu milionów egzemplarzy! I mimo różnorodnych głosów w tym także takich, że sceny intymne ukazane w książkach zdecydowanie nie powinny znaleźć się w literaturze młodzieżowej, każdy tytuł autorki staje się międzynarodowym bestsellerem. Teraz już raczej nikt nie będzie kwestionował treści zawartych w dziełach Mass, bo autorka wyda serię dedykowaną dorosłym Czytelnikom, w ten sposób idąc śladami innej bardzo znanej autorki YA Fantasy Cassandry Clare. Nowa książka Sarah J. Maas będzie nosiła tytuł: Crescent City (Miasto Półksiężyca).

Nowa książka Sarah J. Maas, czyli Miasto Półksiężyca

Akcja książki Miasto Półksiężyca jest osadzona w niezwykle nieprzychylnym dla ludzi świecie, który muszą współdzielić z demonami, aniołami i innymi magicznymi stworzeniami. Główną bohaterką jest Bryce Quinlan, pół człowiek, pół-Sidhe, która po brutalnym zamordowaniu swojego najlepszego przyjaciela przyłącza się do grupy wojowników. Chce w ten sposób dotrzeć do mordercy. Grupą dowodzi potężny anioł.

Jednak ta wyprawa nie będzie jedynie zemstą, jej wynik może zadecydować o losach świata, w którym wszyscy współistnieją. Maas jak zwykle połączy ze sobą niezwykły, stworzony od podstaw świat, niesamowitych bohaterów i oczywiście wątki romantyczne. Książka ma ukazać się pod koniec 2019 roku.

Nowa książka Sarah J. Maas, nad którą autorka pracowała od dawna

Autorka przyznała, że Miasto Półksiężyca to projekt, nad którym pracowała od lat (dopisując kolejne strony w każdej wolnej chwili) i nie może się doczekać, kiedy w końcu zaprezentuje tę historię światu. Sarah z pewnością jest osobą bardzo zapracowaną, w końcu cały czas publikuje niezwykle wyczekiwane przez fanów kontynuacje swoich bestsellerowych serii. Ostatni, finałowy tom Szklanego tronu ma się ukazać w wersji anglojęzycznej 23 października tego roku, a czwarty tom serii Dwór cierni i róż (na razie bez tytułu) w 2019 roku. Niedawno ukazała się na polskim rynku długo wyczekiwana Wieża świtu, czyli szósty tom Szklanego tronu, w Polsce oznaczony jako 5,5. Książka już jest na naszym rynku bestsellerem.

 

WIEŻA ŚWITU W POLSCE JUŻ W KWIETNIU!

Nowa książka Sarah J. Maas dla dorosłych

Jak wspominałam napisanie serii dla dorosłych czytelników, zadeklarowała także Cassandra Clare. >>> NOWA SERIA FANTASY CASSANDRY CLARE! Autorka Darów Anioła poinformowała w zeszłym roku, że jej nowa seria fantasy będzie nie tylko mogła śmiało zawierać sceny, których ze względu na grupę wiekową (ta autorka akurat mocno tego pilnowała) nie mogły się ukazać w Young Adult Fantasy, ale także będzie to jej pierwszy wstęp do high fantasy, czyli książek, których akcja będzie osadzona w całkowicie fikcyjnym świecie. Pierwszy tytuł będzie zatytułowany Sword Catcher, ale na razie nie jest bliżej znana data premiery (a szkoda, bo bardzo czekam na tę książkę. :))

Tak więc wszystko wskazuje na to, że dwie wielkie autorki Young Adult Fantasy planują wkroczenie na zupełnie nowe tory swojej literackiej drogi, co z pewnością ucieszy miliony ich fanów na całym świecie, szczególnie tych, którzy dorastają razem z ich książkami.

Czekacie na nową “dorosłą” serię fantasy od Sarah?