Harlan Coben to pisarz, który do tej pory sprzedał na świecie ponad 70 milionów swoich książek. Podobnie jak wielu współczesnych autorów komunikuje się ze swoimi fanami za pomocą mediów społecznościowych. Właśnie na swoim profilu zapytał czytelników, która wersja okładki jego najnowszej powieści, “Don’t Let Go” bardziej im się podoba. Od głosowania zależy, jak finalnie będzie wyglądać. Na temat samej książki nie wiadomo na razie niemal absolutnie nic, oprócz tego, że nowa książka Cobena ma ukazać się w USA 17 września tego roku. Może Wy też pomożecie pisarzowi dokonać wyboru?

Nowa książka Cobena – z kajdankami czy bez?

Media społecznościowe są naprawdę wspaniałym wynalazkiem. Dzięki nim autorzy światowych, literackich bestsellerów mogą z łatwością kontaktować się z milionami swoich fanów. A fani, no cóż, mają wrażenie, że biorą udział w czymś ważnym i ich opinia ma znaczenie. W swoim najnowszym poście pisarz pokazał dwie wersje okładki do “Don’t Let Go”. Obie są żółte. Zasadnicza różnica dotyczy samego tytułu. Na jednej okładce pojawia się motyw człowieka w półotwartych drzwiach, na drugiej kajdanek.

Wielu fanów zwróciło szczególną uwagę na motyw z kajdankami, nawiązując do popularnej trylogii EL James i pisząc, że autora ich zdaniem z pewnością stać na więcej. Zobaczcie, jakie wersje okładek zaproponował fanom pisarz, a poniżej znajdziecie ciekawsze opinie, z tych które ukazały się pod postem:

„Jeżeli nie napisałeś właśnie 50 odcieni Harlana Cobena, wybiorę wersję A.”

„Odmawiam oceniania Twojej książki po okładce! 😁”

“Myślę, że wersja B. Bardzo podoba mi się pomysłowe użycie kajdanek zamiast “O” i warto zauważyć, że nie wszystkie kajdanki są używane w celach związanych z sexem. Co insynuuje wiele osób w poniższych postach.”

“Trudno powiedzieć, nie wiedząc, o czym będzie książka. Wybieram A, ponieważ B przypomina “50 twarzy Greya”. Stać cię na znacznie więcej.”

Jeżeli też chcecie pomóc Cobenowi dokonać wyboru zajrzyjcie tutaj.

Mistrz w świecie kryminałów i thrillerów

Harlan Coben to jeden z najbardziej utalentowanych i cenionych pisarzy kryminałów i thrillerów na świecie. Do tej pory sprzedał ponad 70 milionów książek. Jego tytuły przez wiele tygodni zajmują 1. miejsce na liście bestsellerów New York Times’a. Jest także pierwszym autorem, który otrzymał wszystkie trzy nagrody:
Edgar Award, Shamus Award and Anthony Award. Jego powieść “Nie mów nikomu” została we Francji przeniesiona na ekran i stała się hitem.

W Polsce – “Już mnie nie oszukasz”

Z kolei na naszym rodzimym rynku niedawno ukazała się książka “Już mnie nie oszukasz”, która już jest bestsellerem. Ta historia opowiada o zdarzeniu, które przytrafiło się Mayi Stern, byłej oficer specjalnych sił powietrznych. Kobieta spostrzega, że na nagraniu z kamery, którą zostawiła w domu, widać dziwne zdarzenie. Jej zmarły mąż bawi się na nim z ich małą córeczką. Czy to nagranie to prawda, czy kłamstwo? Jeżeli kłamstwo, to co naprawdę stało się z jej mężem? W tej powieści Coben zaprasza nas jak zwykle to zawiłej, umysłowej rozgrywki, w której zło może przybrać bardzo niepokojącą twarz.

Na razie nie wiadomo, kiedy “Don’t Let Go” ukaże się na polskim rynku. W tak zwanym międzyczasie sięgnijcie po inne nowości wybitnych pisarzy najlepszych kryminałów, w tym oczywiście nowość od Cobena. Informacje o nich znajdziecie w tych artykułach: HARRY HOLE POWRÓCI JUŻ W MARCU!, “CZAROWNICA” CAMILLI LÄCKBERG W WERSJI ANGLOJĘZYCZNEJ UKAŻE SIĘ 7 KWIETNIA .