Tego autora kryminałów z pewnością nie trzeba przedstawiać, a każda zapowiedź jego książki spotyka się zarówno w Polsce, jak i na świecie z wielkim zainteresowaniem. Nowa książka Jo Nesbo to jednak nie kontynuacja serii z Harrym Holem, ale książka z cyklu Projekt Szekspir, w którym oprócz Jo Nesbo biorą udział tacy bestsellerowi autorzy jak: Howard Jacobson czy Margaret Atwood i każdy z nich przedstawia swoją wersję największych tragedii Szekspira, jednocześnie nadając znanym historiom zupełnie nowy wymiar. Jo Nesbo zaprezentuje historię kryminalną opartą na motywach ze słynnego Makbeta. Polska premiera książki będzie miała miejsce kilka dni po światowej, konkretnie 18 kwietnia. Tytuł jest już w przedsprzedaży.

Nowa książka Jo Nesbo, czyli o żądzy władzy 

Akcja Macbetha jest osadzona w 1970 roku w pewnym deszczowym, ponurym miasteczku. Miejscowa policja zmaga się z przestępstwami narkotykowymi. Jej szefem jest Duncan, człowiek pełen ideałów i jasno określonej wizji, w którym mieszkańcy pokładają wielkie nadzieje. Światem narkotykowym rządzą z kolei dwaj lordowie, z których jeden to mistrz manipulacji: Hecate. To właśnie ten człowiek weźmie sobie na cel Macbetha, szefa jednostki specjalnej SWAT, aby osiągnąć swoje przestępcze cele.

Inspektor Macbeth to najlepszy policjant w swojej jednostce i jak dotąd nieprzekupny. Jednak jest to także były narkoman i mężczyzna z trudną przeszłością. Wkrótce spotka go nagroda za jego wybitne osiągnięcia, jednak gdzieś wewnętrzne inspektor będzie przekonany, że nie otrzymuje tego, co naprawdę mu się należy. Jego umysł podpowiada mu niebezpieczne rozwiązania. Być może, żeby dostać to, czego naprawdę pragnie, będzie musiał kogoś zabić…

Nowa książka Jo Nesbo o skomplikowanej naturze człowieka

Macbeth Jo NesboObok wątków kryminalnych i wspaniale poprowadzonej fabuły, typowej dla Jo Nesbo, książka skupia się także na skomplikowanej naturze człowieka, jego słabościach, odwiecznej wewnętrznej walce między dobrem a złem. Będzie to także opowieść o miłości, winie, politycznych ambicjach, chciwości, ciemnej stronie ludzkiej natury, a także o tym, jak funkcjonuje umysł przestępcy i do czego zdolny jest człowiek pozbawiony zasad moralnych.

W Projekcie Szekspir wzięło udział siedmiu wybitnych autorów: Jeanette Winterson, Howard Jacobson, Anne Tyler, Margaret Atwood, Tracy Chevalier, Edward St. Aubyn i teraz Jo Nesbo. Wszystkie książki z serii znajdziecie w tym miejscu.>>>

Czy czekacie na nowość od słynnego mistrza kryminałów?