Nowa książka od Colsona Whiteheada - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka od Colsona Whiteheada to nie lada gratka dla wszystkich fanów twórczości pisarza. Jak się okazuje, najnowsza powieść autora ma ujrzeć światło dzienne już jesienią 2021 roku. Warto tutaj wspomnieć, że to jemu czytelnicy na całym świecie zawdzięczają m.in. pozycję pt. Kolej podziemna, która stała się międzynarodowym hitem i w błyskawicznym tempie osiągnęła status bestsellera. Na koncie ma on mnóstwo prestiżowych wyróżnień i nagród, w tym National Book Award czy nagrodę Pulitzera. Co tym razem przygotował swoim fanom? Sprawdźcie, czytając dalej!

Nowa książka od Colsona Whiteheada - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

fot. Larry D. Moore, źródło wikipedia.org

Nowa książka od Colsona Whiteheada – co wiemy?

Najnowsza książka pisarza nosić będzie tytuł Harlem Shuffle i w Stanach Zjednoczonych pojawi się jesienią przyszłego roku. W Polsce historię tę opublikuje wydawnictwo Albatros, odpowiedzialne także za publikację dwóch innych książek pisarza: Kolej podziemna oraz Miedziaki.

O fabule najnowszej powieści Whiteheada niewiele wiadomo. Będzie to powieść kryminalna, której akcja toczy się w Harlemie w latach 60. XX wieku. Sam tytuł pozycji związany jest z piosenką Boba & Earla z 1963 roku. Utwór ten w latach 80. spopularyzowali The Rolling Stones. Jak się okazuje, pisarz nad najnowszą historią zaczął prace jeszcze przed wydaniem Miedziaków. Do jej zakończenia udało się mu doprowadzić podczas izolacji, związanej z pandemią koronawirusa. Oto co sam pisarz mówi o najnowszym projekcie:

Przez pierwsze osiem tygodni większość czasu spędzaliśmy na opiece nad dziećmi, upewnianiu się, że Wi-Fi działa, aby mogły się uczyć. Potem skończyłem pierwszą wersję książki. Nawet nie wiem, jak to się stało. Po prostu, aby skończyć książkę, trzeba znaleźć czas i nie rozpraszać się zbytnio.

Radosną wiadomością Colson Whitehead podzielił się z fanami na swoim Twitterze. Jak już wspomnieliśmy, książka pojawi się także w Polsce. Tutaj jednak data premiery nie jest jeszcze znana. Jeśli tylko dowiemy się szczegółów, od razu damy Wam o tym znać. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać aż nowa książka od Colsona Whiteheada pojawi się w sprzedaży.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych poprzednimi powieściami autora, odsyłamy tutaj.