Nowa książka od Jamesa Dashnera to z pewnością doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Autor podbił serca Czytelników na całym świecie kultową już serią dla młodzieży pt. Więzień labiryntu. Książki szturmem wdarły się na pierwsze miejsca najważniejszych, bestsellerowych list i zostały tam na bardzo długo. Natomiast grono fanów Dashnera stale rośnie. Nic więc dziwnego, że informacja o kolejnej książce wzbudza mnóstwo pozytywnych emocji. To także świetna okazja do tego, by zapoznać się z twórczością tego autora, jeśli do tej pory nie mieliście takiej sposobności. Jedyne, co będzie Wam potrzebne, to zamiłowanie do literatury science fiction i chęć przeżycia niesamowitych przygód.

James Dashner

wikipedia.org.pl

Nowa książka od Jamesa Dashnera – kilka istotnych faktów

O tym, że nowa powieść jest właśnie w toku, fanów poinformował sam Dashner. Zrobił to za pośrednictwem konta na Twitterze, gdzie napisał:

Piszę książkę od zera. Bez udziału i wskazówek agentów, redaktorów lub wydawców. Robię tak pierwszy raz od piętnastu lat. To spektakularnie zabawne i ożywcze. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś wyjątkowego.

Można by się zastanowić, dlaczego tak wspaniały pisarz zrezygnował z pomocy, której przecież nie wstydzą się nawet najwięksi i najznakomitsi twórcy. Okazuje się jednak, że w przypadku Dashnera nie do końca jest to wolny wybór, a konieczność. Być może część z Was słyszała o tym, że w lutym tego roku pisarz został posądzony przez kilka anonimowych kobiet o molestowanie seksualne. Po tych oskarżeniach ze współpracy wycofali się jego agent literacki oraz trzy imprinty wydawnictwa Penguin Random House. Można też przypuszczać, że taki obrót sprawy zaprzepaścił szansę na wydanie powieści pt. The Waking, którą Dashner ochoczo zapowiadał jeszcze w 2017 roku. Miał być to jego debiutancki krok w stronę literatury dla dorosłych.

Po wybuchu afery pisarz przeprosił wszystkie osoby dotknięte jego zachowaniem i dodał, że nigdy nikogo celowo nie skrzywdził. Czy jednak takie zapewnienia wystarczą, by zatrzeć złe wrażenie? Przekonamy się o tym, kiedy jego najnowsza książka ujrzy światło dzienne.

Tymczasem tutaj znajdziecie wszystkie, dotychczas wydane na naszym rynku, książki autora.