Modlitwa do morza - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka od Khaleda Hosseiniego to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości autora. Hosseini serca czytelników na całym świecie podbił, takimi tytułami jak: Chłopiec z latawcem czy Tysiąc wspaniałych słońc. Książki, które pisze, oraz tematy, jakie porusza, sprawiają, że jego pozycje szturmem wdzierają się na pierwsze miejsca bestsellerowych list i zostają tam na bardzo, bardzo długo. I trudno się temu dziwić. Niemal każda powieść pisarza staje się międzynarodowym hitem, a grono wielbicieli jego twórczości stale się powiększa. Tym samym nowa książka od Khaleda Hosseiniego jest potwierdzeniem ogromnego talentu autora. Publikacja pt. Modlitwa do morza jest już dostępna na polskim rynku. Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego autora, koniecznie nadróbcie zaległości!

Nowa książka od Khaleda Hosseiniego – krzyk sprzeciwu wobec wojny w Syrii

Niech Was nie zwiedzie fakt, że prezentowana dziś książka jest krótka. W związku z tym treść jest skondensowana i mocniej przekazuje to, o czym chce powiedzieć autor. Całość dopełniają niezwykłe rysunki Dana Williamsa. Warto tutaj wspomnieć, że Hosseini jest nie tylko pisarzem, ale również Ambasadorem Dobrej Woli UNHCR. Prezentowana dziś pozycja to jego poruszająca odpowiedź na brutalne realia wojny w Syrii i dramatu uchodźców.

O czym zaś opowiada sama historia? To monolog ojca, który w liście do syna opowiada o dwóch światach. Pięknym, który przepadł już dawno temu i okrutnym, niesionym przez wojnę. To przede wszystkim brutalne zderzenie idyllicznego obrazu rodzinnego miasta Hims w Syrii z tym, co zostało po tym miejscu. Ponieważ bezpieczny dom znalazł się w strefie działań wojennych, walki obróciły miasto w zgliszcza. Jedyne, co zostało bohaterowi to wspomnienia.

Warto tutaj wspomnieć, że projektowi Hosseiniego towarzyszy szczytny cel. Autor zdecydował, że honorarium ze sprzedaży najnowszej książki przekaże na rzecz swojej fundacji oraz UNHCR, Agencji ONZ ds. uchodźców.

Przypominamy, że nowa książka od Khaleda Hosseiniego jest już dostępna na polskim rynku! Modlitwę do morza znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!