Hosseini Khaled zapowiada nową powieść!

Khaled Hosseini jeden z poczytniejszych, amerykańskich pisarzy pochodzenia afgańskiego, planuje czwartą już książkę. Autor serca Czytelników na całym świecie skradł takimi tytułami jak: Chłopiec z latawcem czy I góry odpowiedziały echem. Jego powieści w błyskawicznym tempie zyskały status bestsellerów i stały się międzynarodowymi hitami, a grono fanów pisarza stale rośnie. Informacja o tym, że Khaled obecnie pracuje nad kolejną, nową historią z pewnością ucieszy wszystkich miłośników jego twórczości. Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Khaled Hosseini zapowiada nową powieść o syryjskim kryzysie uchodźczym

Jak przyznaje sam autor, inspiracją do stworzenia książki o tematyce uchodźców z Syrii, stało się słynne zdjęcie, które obiegło świat. Fotografia przedstawiała ciało trzyletniego Alana Kurdiego, wyrzucone na plażę w Turcji. Historia będzie nosić tytuł Morska modlitwa i przyjmie formę listu. Nadawcą będzie ojciec, który obserwuje śpiącego syna podczas niebezpiecznej podróży przez morze. To również opowieść o życiu tej rodziny w syryjskim mieście Homs. Czytelnicy będą mieli okazję poznać ich losy przed wojną oraz w momencie, kiedy konflikt militarny zacznie rozwijać się na tych terenach. Oto jak sam autor komentuje najnowszy projekt:

Żyjemy w środku ogromnego kryzysu uchodźczego. „Morksa modlitwa” jest próbą złożenia hołdu milionom rodzin, takich jak rodzina Alana Kurdiego, które zostały rozdzielone i zmuszone do opuszczenia domów przez wojny i prześladowania.

Hosseini Khaled zapowiada nową powieść!

Źródło: booklips.pl

Światowa premiera książki przewidywana jest na 18 września 2018 roku. Czy i kiedy książka pojawi się w Polsce? Tego jeszcze nie wiemy. Ale jeśli tylko pojawią się jakieś wieści na ten temat, od razu Was o tym poinformujemy. Warto tutaj jeszcze wspomnieć, że wspomniana książka będzie uzupełniona ilustracjami Dana Williamsa, a zysk z jej sprzedaży zostanie przekazany Wysokiemu Komisarzowi Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców. Część pieniędzy otrzyma również fundacja pisarza, która również zajmuje się niesieniem pomocy uchodźcom.

Hosseini Khaled zapowiada nową powieść i chyba nikt nie ma wątpliwości, że będzie to kolejna książka warta uwagi. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością pisarza, zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Książki, których autorem jest Khaled Hosseini, znajdziecie tutaj.