Wyniki konkursu Fenomenalna książka do wygrania!

Kolejny konkurs doczekał się rozstrzygnięcia. Otrzymaliśmy kilkadziesiąt konkursowych prac, które były wartościowe i bardzo ciekawe. Nasze jury konkursowe miało więc sporo trudności z wyłonieniem laureatów.

Główną nagrodę ufundowało wydawnictwo Helion. W związku z tym, że wyłoniliśmy więcej prac postanowiliśmy przyznać dodatkową nagrodę specjalną. Zestaw gadżetów (kubek oraz torba bawełniana na zakupy) została ufundowana przez księgarnię TaniaKsiazka.pl.

Przypominamy, że aby wziąć udział w konkursie i wygrać nową książkę od Amy Harmon, wystarczyło odpowiedzieć na pytanie konkursowe: Gdybyś mógł/mogła posiadać jakiś dar, co by to było i dlaczego?

Oto lista zwycięzców oraz ich odpowiedzi na pytanie konkursowe:

Wyniki konkursu Fenomenalna książka do wygrania! Miejsce 1: 

Aleksandra Ko:

Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła wykorzystać dar zarażania uśmiechem innych ludzi. Chciałabym spowodować epidemię empatii.
Marzy mi się świat, w którym ludzie są dla siebie życzliwi, wrażliwi na potrzeby innych, chętni do pomocy. Sąsiedzi sąsiadom, przyjaciele przyjaciołom, przechodnie innym ludziom na ulicy. Czy nie byłoby pięknie, jakbyśmy mijali codziennie uśmiechnięte, wesołe twarze, a nie okryte woalem anonimowości naburmuszone, wiecznie niezadowolone miny?
Lubię podnosić na duchu moich znajomych, zawsze powtarzam im, że mają doceniać to, co mają – nawet najmniejsze czynności, póki przynoszą im one przyjemność. Herbata z rodziną, pieczenie chleba, spacer z psem, praca, dzięki której można mieć środki na realizację marzeń. Takie prozaiczne elementy naszego życia, ale przedstawione z innej strony, przestają być koszmarem psującym nam humor.
Życie jest piękne, tylko nauczmy się do niego uśmiechać!

Wyniki konkursu Fenomenalna książka do wygrania! Miejsce 2: 

Beata:

Posiadać dar, to wielkie wyzwanie,
bo czasem można go podrzeć, jak dziurę na kolanie
Bywa zbawieniem, ale i troską, więc jeśli mam mieć jakiś
dar, to związany z niewidzialnością
Ukradkiem przechadzać się w tłumie, podnieść zgubione
przez kogoś klucze
Zawrócić, niczym nagły wiatr człowieka, który przez jezdnię
przechodzi nie tak i narażony jest na wielki szwank –
być niewidzialną, to poznać dlaczego tak wiele haseł, decyzji
się tworzy, być na spotkaniu tajemnej loży
I dzięki temu słać podpowiedzi, jak coś rozwikłać, co złego
w nas siedzi

Wyniki konkursu Fenomenalna książka do wygrania! Miejsce 3: Katarzyna Matonóg

Katarzyna Matonóg:

Marzy mi się posiadać moc teleportacji do świata z książek.
Dzięki książkom podróżniczym mogłabym zwiedzić cały glob, poznać i zrozumieć zwyczaje dzikich zwierząt, napatrzeć się na najpiękniejsze krajobrazy tej ziemi.. Miałabym szansę poznać czary starej wiedźmy Hanny z Ludzi Lodu, wypić kielonka u Mistrza i Małgorzaty, wraz z Frodo spacerowałabym po krainie Hobbitów, być może powstrzymałabym Annę Kareninę przed rzuceniem się pod pociąg? Chciałabym poznać bliżej te postaci, porozmawiać z nimi, zadać wszystkie nurtujące mnie pytania. Tyle ludzi, tyle charakterów, tyle historii, tak wiele miejsc… Byłaby to rozkosz w czystej postaci, przeżyłabym jedno życie w barwach miliona żyć.

Wyniki konkursu Fenomenalna książka do wygrania. Nagroda specjalna wędruje do: 

Lucky Luke:

Zdarza się, że gdy coś dla jednej osoby jest darem, dla drugiej staje się karą. Takim darem jest dla przykładu umiejętność widzenia wydarzeń z przyszłości. Wyobraźmy sobie, gdy komuś kogo kochamy wywróżymy szybką śmierć? Świadomość tak przykrej wiadomości odbiera radość z życia, a przy nawet odległym terminie śmierci – każdy dzień przybliża do nieuniknionego.

Skoro przewidywanie przyszłości to błąd, to może dar uzdrawiania? Ludzie żyliby wiecznie, a przez to poczuliby się bogami. Z drugiej zaś strony wszystkich ludzi świata bym nie uzdrowił, przez co miałbym na sumieniu nie jedną osobę.

Pozostaje, więc prosić o dar nieco skromniejszy, który co prawda nie powstrzyma danse macabre, ale sprawi, że w tym krótkim ludzkim żywocie odnajdą się inne kolory, aniżeli szarość – dar pocieszania. Każdy z nas jest inny i każdy z nas ma różne problemy. Problemy niczym kamienie – ciążą na nas, spędzają sen z powiek i sprawiają, że coraz mniej mamy powodów do radości. Chciałbym móc zrozumieć te problemy i nawet samym słowem doprowadzić mojego rozmówcę do zupełnie innego spojrzenia na świat. Świat, który ma całą gamę kolorów, a w raz z nimi powodów do radości…

Gratulujemy autorom prac nagrodzonych i wyróżnionych i prosimy o wysyłkę adresów dostawy nagród na nasz adres redakcja@coprzeczytac.pl

Wszystkim uczestnikom konkursu przekazujemy serdeczne pozdrowienia i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie, który pojawi się już niebawem.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz serwisów społecznościowych.