Pudełko z guzikami Gwendy - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowa nowela od Stephena Kinga zachwyci wszystkich miłośników twórczości pisarza. O tym, że jest on bardzo płodnym twórcą, bez wątpienia nie trzeba już nikogo przekonywać. Czy jego książki wciąż cieszą się niepowtarzalnym stylem i wysoką jakością? Najbardziej świadczyć mogą o tym ilości sprzedawanych egzemplarzy. A prawda jest taka, że cokolwiek ukaże się pod nazwiskiem mistrza grozy, rozchodzi się niczym świeże bułeczki. Tym razem więc nie mogło być inaczej. A najnowsza nowela, nad którą pracował pisarz, ma jeszcze jeden atut. Treścią nawiązuje do niedawno wydanej książki z Richardem Chizmarem pt. Pudełko z guzikami Gwendy. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów!

Nowa nowela od Stephena Kinga i kilka słów od samego pisarza

W najnowszej historii Czytelnicy po raz kolejny będą mieli okazję przenieść się do miasteczka Castle Rock. Jak z pewnością orientuje się większość fanów pisarza, krajobraz wspomnianej miejscowości towarzyszył wielu słynnym powieściom Kinga. Nic więc dziwnego, że autor tak ochoczo do niego powraca. Skąd pomysł, by powrócić w to miejsce tuż po opublikowaniu Pudełka z guzikami Gwendy? Na to pytanie odpowiedział sam mistrz grozy. Oto co miał do powiedzenia:

„Pudełko z guzikami Gwendy” zostało opublikowane i okazało się umiarkowanym bestsellerem. To odrodziło moje zainteresowanie Castle Rock. Nie myślałem o tym miejscu od dłuższego czasu i myślę, że Rich [Chizmar] wiedział o historii tego miasteczka więcej niż ja, ale zainteresował mnie tym. Teraz napisałem kolejną nowelę o tytule „Elevation”, która jest także opowieścią o Castle Rock i pod pewnymi względami to prawie jak sequel „Pudełka z guzikami Gwendy”. Czasami wysiewasz grunt, dodajesz trochę nawozu i tak to się kończy.

Wiemy jeszcze, że Elevation ma być znacznie dłuższą nowelą od swojej poprzedniczki. Niestety nie wiemy, kiedy nowa nowela od Stephena Kinga będzie miała swoją premierę. Nie do końca jest również znana forma, w jakiej ujrzy ona światło dzienne. Choć biorąc pod uwagę ostatnie poczynania pisarza, będzie to prawie na pewno format książki.

Wszystkich zainteresowanych dotychczas wydanymi powieściami Kinga zapraszamy tutaj.