Nowe wydania zekranizowanych książek - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowe wydania zekranizowanych książek to dość popularna praktyka. W końcu to jakby nowe otwarcie historii. I chociaż my preferujemy kolejność: najpierw książka, później film czy serial, wiemy, że nie każdy przestrzega tej kolejności. Poza tym znamy też przypadki, kiedy to właśnie serialowa wersja sprawiała, iż dana seria zyskiwała nowe życie, a o autorze robiło się głośno na międzynarodowych rynkach. Tak było choćby w przypadku Georga R. R. Martina i jego słynnej Gry o tron. Choć pisarz publikował już od lat i miał grono swoich wiernych fanów, jego kariera nabrała zawrotnego tempa właśnie za sprawą serialowej adaptacji cyklu Pieśń lodu i ognia.

Ponadto wśród czytelników nie brakuje kolekcjonerów książek właśnie z filmowymi okładkami. W związku z tym dziś prezentujemy wam trzy nowości, których ekranizacje już możecie śledzić w popularnych serwisach streamingowych.

Nowe wydania zekranizowanych książek - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowe wydania zekranizowanych książek

To wiem na pewno - kup na TaniaKsiazka.plTo wiem na pewno

Serial dostępny jest na platformie HBO GO. Na ekranach występują m.in.: Mark Ruffalo jako Dominic i Thomas Birdsey, Melissa Leo jako Ma, czy Rosie O’Donnell jako Lisa Sheffer oraz Archie Panjabi jako doktor Patel.

O czym opowiada historia?

Thomas Birdsey choruje na schizofrenię, w związku z czym zamknięto go w Zakładzie Psychiatrii Sądowej Hath o niezwykle surowym rygorze. Jego brat bliźniak, Dominic, robi wszystko, by Tom został wypisany ze szpitala. Ponadto zmaga się on też z własnymi, życiowymi problemami. Ponieważ po śmierci jego ukochanej córki, odeszła od niego żona. Chcąc zrozumieć przyczyny swych niepowodzeń, sięga w odległą przeszłość i zapoznaje się z intrygującymi pamiętnikami swego dziadka Domenica Onofria Tempesty, włoskiego emigranta w Ameryce.Nowe wydania zekranizowanych książek

W głębi lasu

Serial dostępny jest na platformie Netflix. Na ekranach występują m.in.: Agnieszka Grochowska, Grzegorz Damięcki, Arkadiusz Jakubik czy Cezary Pazura.

O czym opowiada historia?

Głównym bohaterem jest warszawski prokurator, Paweł Kopiński. Minęło wiele lat od chwili, kiedy jego siostra zaginęła w tajemniczych okolicznościach na letnim obozie. Mimo upływu czasu mężczyzna nie potrafi pogodzić się z jej stratą. Wkrótce policja odnajduje ciało, a śmierć ofiary może być powiązana ze zniknięciem dziewczyny. Istnieje duża szansa, że w końcu dojdzie do przełomu w śledztwie. Ponieważ według śledczych ofiara to chłopiec, który 25 lat temu zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła. Tymczasem rozwikłanie tajemnicy jej zniknięcia może zburzyć wszystko, co do tej pory Kopiński budował przez tyle lat.

Szadź - sprawdź na TaniaKsiazka.pl Szadź

Serial dostępny jest na platformie player.pl. Ponadto produkcja pojawi się także na antenie TVN, jednak nastąpi to dopiero jesienią. Na ekranach występują m.in.: Maciej Stuhr, Aleksandra Popławska, Cezary Łukaszewicza, Bartosz Gelner, Anna Cieślak i Emma Giegżno.

O czym opowiada historia?

Główną bohaterką jest komisarz Agnieszka Polkowska. Kobieta doskonale wie, że znalezienie zwłok nigdy nie wróży nic dobrego. Jednak w jej zawodzie to ponura codzienność. Być może praca okazałby się łatwiejsza, gdyby nie miała wokół siebie tylu wrogów. Ponieważ nikt nie przepada za panią komisarz, o której ostrym języku i szalonej inteligencji krążą już legendy. Tymczasem Polkowska ma dobry powód, by trzymać wszystkich na dystans i nie wyjawiać swoich tajemnic. Jednak przewrotny los szykuje nieoczekiwany cios. Zagrożenie przyjdzie ze strony, z której nigdy nie spodziewała się ataku.