Nowość od Artura Domosławskiego
Świat bez tabu – zapowiadamy nowość od Artura Domosławskiego! Autorski cykl jednego z najpopularniejszych polskich reporterów ukazał się w nowych oprawach graficznych już 11 kwietnia! W skład cyklu wejdą takie książki jak słynna biografia Kapuściński non-fiction, Gorączka latynoamerykańska, Śmierć w Amazonii oraz Wykluczeni.
Nowość od Artura Domosławskiego – ulepszone wydanie
Na czele serii stanie książka, która 7 lat temu stała się tematem wielu burzliwych dyskusji. Tym razem będziecie mieli okazję zapoznać się ponownie z biografią Ryszarda Kapuścińskiego. Artur Domosławski dodaje jednak do książki Kapuściński non-fiction nowe ciekawe fragmenty. Dzięki temu zabiegowi czytelnicy będą mieli okazję poznać esej Piotra Bratkowskiego oraz opinie wielu innych sławnych pisarzy i publicystów. Zarówno tych z Polski, jak i z zagranicy. Nowa odsłona Kapuściński non-fiction to nie tylko perfekcyjna okazja do zapoznania się z życiem polskiej ikony literatury publicystycznej, ale również szansa także na bliższe spotkanie z samym autorem książki.
Nowości od Artura Domosławskiego – kolejne w cyklu
Kolejną nowością od Artura Domosławskiego będzie Gorączka latynoamerykańska. Autor w tym dziele przybliża czytelnikom fakty z życia mieszkańców Ameryki Łacińskiej z przełomu XX i XXI wieku. Przekazuje opinie ludzi doświadczonych przez rewolucje i zamachy stanu na obszarach takich krajów jak Kuba, Brazylia, Wenezuela, Argentyna, Kolumbia czy Chile.
Śmierć w Amazonii to książka o tajemniczych zniknięciach ludzi zajmujących się ochroną środowiska naturalnego na obszarach Brazylii, Peru i Ekwadoru. Artur Domosławski idzie śladem tych zagadkowych zgonów i stara się uzyskać odpowiedz na pytanie, czy zwykli mieszkańcy tych krajów są w stanie przeciwstawić się międzynarodowym korporacjom i skorumpowanej lokalnej władzy?
Ostatnią pozycją serii jest książka Wykluczeni. Podczas lektury przemierzymy z autorem kilka kontynentów, od Ameryki Południowej, po Afrykę czy Azję. Wszystkie te miejsca łączy jedno, w każdym z nich są ludzie biedni, przegrani i poniewierani. Literatura ujawniająca negatywne skutku globalizacji, pełna historii o przemocy i wykluczeniu.
Wszystkich zainteresowanych twórczością Domosławskiego odsyłam tutaj. Z pewnością warto jest zainteresować się reportażami tego autora.