Katedra - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Jacka Dukaja, którą mamy przyjemność Wam dziś zaprezentować, nosi tytuł Katedra. Jest to nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury science fiction i fanów samego pisarza. Ci drudzy z pewnością kojarzą wspomniany tytuł. Nic dziwnego, Katedra to jedno z najgłośniejszych i najbardziej cenionych opowiadań autora. Dukaj zdobył za nie nagrodę im. Janusza A. Zajdla w 2000 roku, a sama historia została okrzyknięta najlepszym opowiadaniem roku. Dzieło zostało opublikowane w zbiorze opowiadań pt. W kraju niewiernych. Teraz Czytelnicy w Polsce mają niepowtarzalną okazję zapoznać się z nowym wydaniem tekstu, który po raz pierwszy od 18 lat ukazuje się samodzielnie. Takiej okazji nie może przegapić żaden prawdziwy fan twórczości Dukaja!

Nowość od Jacka Dukaja – Katedra w samodzielnym wydaniu

Holownik „Sagittarius” w wyniku nieoczekiwanych zdarzeń zmuszony jest do schronienia się na jednej z planetoid w układzie gwiazdy Lévie. Zapasów tlenu jest jednak zbyt mało, by starczyło go dla wszystkich. Izmir Predú poświęca swoje życie, by inni członkowie załogi mogli przeżyć.

Na planetoidę, zimną i pozbawioną atmosfery, gdzie znajduje się grób bohatera, zlatują się ogromne pielgrzymki. Wieść o tym, jakoby miały zdarzać się tam cudowne uzdrowienia, bardzo szybko się rozchodzi. Jeden z uleczonych postanawia zafundować katedrę na grobie Izmira. Jednak obecnie takich olbrzymich gmachów nie buduje się w klasyczny sposób. Budynek sadzi się, a on powoli rośnie, dojrzewa i rozkwita.

Szybko jednak okazuje się, że coś lub ktoś wpływa na kod żywokrystu Katedry i trajektorię roju planetoid. Na miejsce zostaje wysłany ksiądz, Pierre Lavone, który ma za zadanie zbadać kwestię świętości i cudów Izmira Predú. Kapłan ma również odkryć tajemnicę Izmiraid. I musi zrobić to, zanim planetoidy razem z Katedrą przepadną na wieczność w międzygwiezdnych mrokach.

Nowość od Jacka Dukaja, czyli nowe i samodzielne wydanie kultowego opowiadania pt. Katedra znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom literatury fantasy. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji sięgnąć po książki tego autora, teraz macie doskonałą okazję, by nadrobić zaległości.