Nowość: Mock. Pojedynek. Prequel serii Krajewskiego w TaniaKsiazka.pl

Od 20 sierpnia na półkach księgarń możemy znaleźć najnowszą książę Marka Krajewskiego. Mock. Pojedynek to prequel serii o wrocławskim policjancie Eberhardzie Mocku. Myślę, że ta książka ucieszy wszystkich fanów serii retro kryminałów. To już 8. książka cyklu.

Nowość: Mock. Pojedynek. Prequel serii Krajewskiego w TaniaKsiazka.pl

Breslau / Wrocław 1980-1900; źródło: Wikimedia

Seria książek o Eberhardzie Mocku

Główny bohater serii Krajewskiego pracuje we wrocławskim Prezydium Policji. Na serię składa się już 8 tomów:

Mock. Pojedynek – nowa książka Krajewskiego

Najnowsza książka Krajewskiego, Mock. Pojedynek, jest wstępem do całej serii. Poznajemy w niej bohatera, który dopiero studiuje i nawet nie myśli o pracy w policji.

Akcja ma miejsce w 1905 rokw w Breslau. To czas, w którym Eberhard Mock jest ubogim studentem. Nie pasjonuje się tym, co bawi jego kolegów: eugeniką, pojedynkami o  honor i studenckimi korporacjami. Dlatego nie najlepiej odnajduje się wśród braci studenckiej i studenckiego życia, dlatego szuka rozrywki w alkoholu i ramionach kobiet, które nie cieszą się najlepszą opinią.

Wydziałem filozoficznym wstrząsa seria samobójstw wykładowców. W tym czasie, w życiu Mocka pojawia się zagadkowa rosyjska studentka. Bohater odkryje, że zło nie jest czymś nieuchwytnym, a może czaić się wszędzie. Nieświadomie wejdzie na drogę, która pokieruje jego dalszym życiem.

Z tej książki wszyscy fani serii dowiedzą się, co skłoniło Eberharda Mocka do tego, żeby zająć się pracą w policji i w jaki sposób ta postać ukształtowała się w takiej formie, w jakiej występuje w pozostałych częściach serii.

 

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji do tego, żeby przeczytać tę serię książek, to Mock. Pojedynek jest książka, od której możecie zacząć swoją przygodę z wykreowanym przez Krajewskiego bohaterem.

Seria o Eberhardzie Mocku Marka Krajewskiego jest dość popularna, na pewno spora część z Was tę lekturę ma już za sobą. Co o niej myślicie?

Książkę Mock. Pojedynek znajdziecie tutaj. Inne książki z tej serii są w tym miejscu.