Nowość od Colsona Whiteheada - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Colsona Whiteheada ucieszy wszystkich miłośników twórczości pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele opowieści inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami. Tak czy inaczej, każdy, kto poszukuje historii, która zapada głęboko w pamięci, szokuje i skłania do refleksji, powinien sięgnąć po prezentowany dziś tytuł. Książka pt. Miedziaki jest już dostępna w sprzedaży na naszym rynku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Trudno się temu dziwić, wszak autor jest m.in. laureatem Nagrody Pulitzera i National Book Award. Jego historie naprawdę poruszają serce i pozwalają spojrzeć na dany problem ze znacznie szerszej perspektywy. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, co tym razem przygotował!

Nowość od Colsona Whiteheada - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Colsona Whiteheada – kilka słów o książce Miedziaki

Gdy idee ruchu na rzecz praw obywatelskich docierają wreszcie do Frenchtown, czarnej dzielnicy Tallahassee, Elwood Curtis postanawia wziąć sobie do serca słowa dr. Martina Luthera Kinga. W związku z tym nabiera przekonania, że jest „równie dobry, jak każdy inny”. Choć rodzice go porzucili, jego babcia dba, by trzymał się z dala od kłopotów. Elwood jest więc na dobrej drodze do dostania się do lokalnego college’u dla kolorowych. Jednak jest czarnym chłopcem, żyjącym we wczesnych latach 60. XX wieku na amerykańskim Południu. A tutaj stosunki społeczne wciąż regulują prawa Jima Crowa. Tym samym niewinny błąd może przekreślić nadzieje na świetlaną, a nawet jakąkolwiek, przyszłość.

Elwood zostaje skazany na pobyt w poprawczaku nazywanym „Miedziakiem” (The Nickel Academy), którego misją jest „fizyczne, intelektualne i moralne” kształtowanie młodocianych przestępców. Tak, żeby pod jego pieczą wyrośli na „uczciwe i honorowe” jednostki. W rzeczywistości Akademia okazuje się groteskową komnatą grozy, gdzie sadystyczna kadra bije i wykorzystuje seksualnie uczniów. Poza tym korupcja i kradzieże są powszechne, a każdy chłopiec, który odważy się na opór, przepadnie bez wieści.

Ten zakład poprawczy na Florydzie istniał naprawdę – przez sto jedenaście lat przewinęły się przez niego tysiące podopiecznych, których bezlitośnie katowano, poniżono i łamano.

Nowość od Colsona Whiteheada pt. Miedziaki znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy wszystkim, którzy poszukują nietuzinkowych opowieści.