Manhattan Beach - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Jennifer Egan to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarki. Przede wszystkim, dlatego że od ostatniej jej publikacji minęło aż 7 lat! Tak, tak, aż tyle czasu zdobywczyni Pulitzera kazała czekać swoim fanom na nową pozycję. Teraz jednak mają oni wiele powodów do zadowolenia. Książka pt. Manhattan Beach na polskim rynku pojawi się już 19 września 2018 roku i przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury współczesnej i pięknej. Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tej pisarki, teraz jest idealny moment, by nadrobić zaległości. Koniecznie sprawdźcie sami, co takiego ma w sobie twórczość Egan, że zachwyca międzynarodową publiczność od lat.

Nowość od Jennifer Egan – powieść roku zdaniem mieszkańców Nowego Jorku

Ciekawostką jest fakt, że autorka już od 2004 roku zbierała materiały do stworzenia tej powieści. Największą inspiracją były dla niej stare zdjęcia Nowego Jorku. Na fotografiach dało się dostrzec, jak ważne miejsce pełniły niegdyś w życiu miasta otaczające je wody. Pisarka odwiedziła nie tylko wszystkie interesujące ją miejsca. Spotkała się także z ludźmi po osiemdziesiątce, którzy dobrze pamiętali lata 30. i 40 XX wieku. W 2009 roku pisarka pojawiła się na zjeździe emerytowanych nurków wojskowych. To tam przeprowadziła wywiad z człowiekiem, który nurkował w Cherbourgu podczas II Wojny Światowej. Jej rozmówca opowiedział o pewnej Rosjance, która zajmowała się tym samym niebezpiecznym zajęciem, co on. Oczyszczała port po uciekających wojskach niemieckich. Sprawa była nadzwyczaj zaskakująca, bo praca ta wówczas przeznaczona była jedynie dla mężczyzn. I właśnie opowieść o tej kobiecie stała się źródłem inspiracji do stworzenia prezentowanej dziś powieści.

Główną bohaterką jest dziewiętnastoletnia Anna Kerrigan, która nurkuje w okolicach Staten Island. Do tej pory, jako jedyna kobieta nurek, schodziła pod wodę, by naprawiać zniszczone statki, które walczyły na Pacyfiku. Teraz nurkuje w poszukiwaniu ciała swojego ojca.

Przypominamy, że nowość od Jennifer Egan na polskim rynku będzie dostępna od 19 września bieżącego roku. Książkę pt. Manhattan Beach znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!