Nowość od Neila Gaimana

Nowość od Neila Gaimana ucieszy przede wszystkim każdego fana twórczości pisarza. Jednak powody do zadowolenia mają także nieco młodsi czytelnicy. Ponieważ najnowszy projekt autora skierowany jest właśnie do nich. U boku Gaimana ponownie staje ilustrator, Chris Riddell. Panowie mają już na koncie wspólny projekt pt. Na szczęście mleko… Teraz po raz kolejny zasiądą razem do stworzenia książki, która spodoba się najmłodszym czytelnikom. Jesteście ciekawi, czego możecie się spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowość od Neila Gaimana

Nowość od Neila Gaimana – co wiemy o nowym projekcie?

Nowość od Neila Gaimana będzie nosiła tytuł Pirate Stew, co można przetłumaczyć, jako Gulasz piracki. Książka przybierze rymowaną formę i jak sam tytuł wskazuje, opowie o pirackiej przygodzie pewnego rodzeństwa. Ich rodzice pewnego dnia decydują się na wieczorowe wyjście z domu. W związku z tym córka i syn zostają pod nadzorem jednej z najbardziej niezwykłych opiekunek na świecie. Tak właściwie, to jest to opiekun. Ma długą brodę i hak zamiast ręki. Nazywa się Long John McRon i przedstawia jako kucharz okrętowy. Z wyglądu jednak bardziej przypomina pirata.

Oto co sam Gaiman ma do powiedzenia na temat najnowszego projektu:

„Gulasz piracki” narodził się na początku 2009 roku, kiedy napisałem na skrawku papieru trochę linijek wiersza o składnikach, które znalazłyby się w gulaszu pirackim. Przez lata trzymałem ten skrawek papieru w portfelu, co jakiś czas patrzyłem na niego i czułem się winny. A potem mój syn skończył dwa lata i pomyślałem, że powinienem napisać książkę, którą mógłbym mu przeczytać, gdy będzie starszy. Przypomniałem sobie o skrawku papieru i wiedziałem, że nadszedł czas, aby opowiedzieć tę historię.

Jak wspomnieliśmy, ilustracje do książki stworzył Chris Riddell. Światowa premiera bajki przewidywana jest na 1 października 2020 roku. Poniżej prezentujemy Wam filmik, w którym możecie zobaczyć kilka rysunków oraz usłyszeć, jak sam Neil Gaiman czyta fragment historii. Dajcie znać, czy sięgniecie po książkę, kiedy pojawi się na polskim rynku.

Tymczasem tutaj znajdziecie inne książki autora.