Kazuo Ishiguro

Nowa książka Kazuo Ishigury to wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele literatury nietuzinkowej i historii, które często są analizą ludzkich zachowań i funkcjonowania człowieka w społeczeństwie. Warto tutaj wspomnieć, że Ishiguro w 2017 roku otrzymał Nobla w dziedzinie literatury. Ostatnią książkę wydał pięć lat temu, w związku z tym czytelnicy mają na co czekać! Teraz wiemy, na kiedy zapowiadana jest premiera jego najnowszej historii. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Kazuo Ishiguro

fot. Frankie Fouganthin

Nowa książka Kazuo Ishigury – co wiemy?

Najnowsza historia Ishigury nowi tytuł Klara and the Sun, co możemy przetłumaczyć, jako Klara i Słońce. Jej światowa premiera zapowiadana jest na 2 marca 2021 roku.

O czym opowiada? Tytułowa bohaterka, Klara, to sztuczna przyjaciółka, którą każdy może zakupić w sklepie. Dzięki uprzywilejowanej pozycji na wystawie może obserwować tych, którzy wchodzą do środka, aby się rozejrzeć i tych, którzy po prostu przechodzą obok na dworze. Klara wciąż marzy o tym, by w końcu ktoś ją wybrał i odmienił jej los. Jednak kiedy tylko pojawia się taka możliwość, bohaterka dostaje ostrzeżenie – nie powinna zbytnio nastawiać się na ludzkie obietnice.

Czytelnicy mogą więc spodziewać się niezapomnianej i wciągającej opowieści o sztucznej inteligencji i jej wpływie na społeczeństwo. Biorąc pod uwagę niezwykły talent i przenikliwość autora, otrzymamy kolejne, wybitne dzieło.

Angus Cargill z brytyjskiej oficyny Faber and Faber tak oto skomentował najnowszy projekt pisarza:

Jak zawsze w przypadku pisarstwa Ishigury, ta książka jest porywająco zaskakująca i jednocześnie spójna z całym jego dorobkiem.

Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy i czy w ogóle nowa książka Kazuo Ishigury pojawi się na polskim rynku. Jeśli tylko się to zmieni, od razu was o tym poinformujemy. Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością autora, która dostępna jest w Polsce, odsyłamy tutaj. Koniecznie dajcie nam znać, czy jakieś tytuły tego autora goszczą w waszej domowej biblioteczce. Jesteśmy tego bardzo ciekawi!