Książki Science fiction

Nowości science fiction to zestawienie, które szczególnie przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom gatunku. Jednak to również doskonała okazja dla tych, którzy nie mieli jeszcze szansy sięgnąć po powieść sci-fi. Prezentowane dziś książki z pewnością zainteresują każdego, kto poszukuje nietuzinkowych i wciągających historii. Powieści, które wybraliśmy specjalnie dla Was, bez wątpienia takie są. Znajdują się wśród nich nie tylko międzynarodowe bestsellery i hity, ale także rodzima literatura. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak gorąco zachęcić Was do zapoznania się z dzisiejszym zestawieniem. Koniecznie sprawdźcie, co dziś dla Was przygotowaliśmy. I dajcie znać, czy zamierzacie sięgnąć po którąś z książek. A może już któraś z propozycji znajduje się w Waszej domowej biblioteczce?

 Nowości science fiction – sprawdź!

 Sny, nowe wydanie

Sny - kup na TaniaKsiazka.plSny to pierwszy tom nowego wydania serii pt. Pustka, za którą odpowiedzialny jest Peter F. Hamilton. Kiedy powieść ta ukazała się po raz pierwszy, Hamiltona okrzyknięto wskrzesicielem space-opery. Nic zresztą dziwnego. Świat, który przedstawił nam na kartach książki, jest mistyczny, niezwykle odległy od tego, co znamy dzisiaj, a przy tym misternie skonstruowany, spójny…

Akcja powieści dzieje się w 3580 roku, w związku z tym rzeczywistość znacznie różni się od tego, co dziś znamy. W centrum naszej galaktyki, Drogi Mlecznej, znajduje się czarna dziura, zwana przez wielu Pustką. Jest to sztuczny wszechświat, stworzony przez obcych przed miliardami lat. Jak każdą czarną dziurę otacza ją horyzont zdarzeń, jednak ten jest o wiele bardziej zabójczy niż ma się to w przypadku innych ciał niebieskich tego typu. Jedynie rasa Raielów, odwiecznych wrogów tego galaktycznego pasożyta, próbuje z tym walczyć. Na dodatek wielu wierzy, iż planeta krążąca wewnątrz Pustki, do której raz jeden dotarł ludzki statek, jest obiecanym im przez Boga rajem.

Całą serię w nowej odsłonie znajdziecie tutaj.

Epoka diamentu

Epoka diamentu - sprawdź na TaniaKsiazka.plAutorem książki jest Neal Stephenson, amerykański pisarz, który ma już na koncie mnóstwo bestsellerów w tym gatunku oraz prestiżowych nagród i wyróżnień.

Kiedy John Hackworth po raz pierwszy dopuścił się przestępstwa, nawet nie zdawał sobie sprawy, co zapoczątkował i w jak gęstą sieć intryg się wplątał. W świecie, w którym wszystko jest na wyciągnięcie ręki, gdzie domowe kompilatory materii potrafią stworzyć niemal każdy żądany przedmiot, rozwój techniki determinuje los jednostki. Tym samym o sile decyduje przynależność do grupy i umiejętność szybkiego reagowania na nadarzające się okazje. Ale świat ten skazany jest na zagładę. Jego przyszłość znalazła się w rękach małej dziewczynki, która przypadkowo weszła w posiadanie pewnej wielce istotnej księgi…

Poklatkowa rewolucja

Poklatkowa rewolucja - kup na TaniaKsiazka.plKsiążka, której autorem jest Peter Watts, jeden z najbardziej wyróżniających się i kilkukrotnie nagradzanych pisarzy science fiction na świecie. Jego powieści cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. O czym jest jego najnowsza publikacja?

Jak zorganizować bunt na pokładzie, kiedy budzą cię z hibernacji na parę dni, co milion lat? Jak konspirować, gdy garstka potencjalnych sojuszników zmienia się, co wachtę? W jaki sposób zaatakować wroga, który nigdy nie śpi, patrzy twoimi oczyma, słucha twoimi uszami i autentycznie chce dla ciebie jak najlepiej? Sunday Ahzmundin, uwięziona na pokładzie statku kosmicznego Eriophora, odkrywa, że na udaną rewolucję musi się złożyć spisek, szyfry i nieuniknione ofiary.

Seria Łzy Mai

Łzy Mai - zobacz na TaniaKsiazka.pl Seria autorstwa Martyny Raduchowskiej, która tworzy powieści science fiction pełne magii, wiedźm i czarownic. Jej książki za każdym razem pełne są elementów fantasy i tajemniczości. Natomiast bohaterowie to wyraźnie napisane i pełne ludzkich wad i zalet postacie.

New Horizon, lata 30. XXI wieku. Technologia jest dosłownie wszędzie. Sztuczne organy, implanty, domózgowe wszczepy. W związku z tym ludzkie ciało i umysł można zmienić wedle uznania, tak wiele razy. Oczywiście wszystko to za odpowiednią ceną. Jeśli stać cię na to, możesz być, kimkolwiek tylko zapragniesz. Biedni mają do dyspozycji jedynie reinforsynę, a i to jest dla ludzi geniuszem w pigułce.

Androidy mogą odczuwać emocje i być tym samym zupełnie jak człowiek. Mogą pomagać w różnych sprawach. Jared Quinn, porucznik wydziału zabójstw, nie jest optymistą i miłośnikiem technologii. Kiedy zdradziła go jego własna replikantka, Maya, uważnie patrzy na to, komu ufa. Żadnych cyborgów ani androidów! Liczą się tylko ludzie. Tymczasem w mieście grasuje nieuchwytny zabójca, którego nie znajdują żadne systemy. Dla Jareda to świetna wiadomość: może rozpocząć poszukiwania bez użycia technologii.

Kontynuację prezentowanej książki pt. Spektrum, która niedawno pojawiła się na rynku, znajdziecie tutaj.