Ósmy sezon Gry o tron, a zarazem finałowy, to z pewnością jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji przyszłego roku. Fani serialu mają nieco więcej szczęścia niż miłośnicy serii stworzonej przez George’a Martina. Jak z pewnością orientuje się większość z was, ekranizacja już dawno wyprzedziła fabułę książek, które były podstawą serialu. Sam Martin podkreślał niejednokrotnie, że akcja w produkcji HBO będzie znacznie różniła się od tego, co sam zamierza napisać w kolejnych częściach Pieśni Lodu i Ognia.

Gra o tronTym samym widzowie najprawdopodobniej otrzymają alternatywne zakończenie całej książkowej historii. Lub po prostu niektóre wątki potoczą się znacznie inaczej, niż przewidział to w swoich książkach pisarz. Zresztą, kto oglądał serial i czytał książki, już dawno zdołał zauważyć kilka znaczących różnic. Tak czy inaczej, nie ma wątpliwości, że serial Gra o tron cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. A jego finału oczekują z pewnością miliony widzów na całym świecie. W związku z tym z przyjemnością zdradzimy wam kilka szczegółów, na temat najnowszego sezonu!

Ósmy sezon Gry o tron – mrożący krew w żyłach finał

Informacja o najnowszym, finałowym sezonie serialu pojawiła się na oficjalnym fanpage’u Gry o tron. Twórcy zdradzili, że jego premiera przewidywana jest na kwiecień 2019 roku. A żeby nieco zaostrzyć apetyt czekających fanów, zamieszczono również krótki filmik, który bez wątpienia zwiększa zniecierpliwienie i ekscytację. Niestety dokładny dzień, w którym miałby pojawić się pierwszy odcinek, nie jest jeszcze znany.

Jest natomiast kilka innych informacji, które pojawiały się do tej pory. W najnowszym sezonie ma ponoć zginąć więcej bohaterów niż w poprzednich epizodach. Widzowie mogą spodziewać się także największej bitwy w historii Gry o tron. Natomiast całość ma składać się z 6 odcinków.

Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na ósmy sezon Gry o tron. Tymczasem wszystkich tych, którzy nie mieli okazji zapoznać się z książkami Martina, zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Tutaj znajdziecie książki z serii Pieśń Lodu i Ognia, które są podstawą serialu.

Natomiast tutaj znajdziecie najnowszą książkę ze świata Gry o tron pt. Ogień i krew, o której pisaliśmy tutaj. Poniżej zaś prezentujemy wam zajawkę finałowego sezonu, którą udostępniło HBO.