Pomysł na prezent: książki kucharskie

Dzięki poradnikom kulinarnym, by skosztować smaków świata, nie musimy jechać w podróż lub odwiedzać tematycznych restauracji. Potrawy stworzone od podstaw w zaciszu własnej kuchni to nie tylko radość płynąca z odkrywania nowych smaków, ale też satysfakcja z samodzielnego przygotowania dań. Jeżeli zastanawiasz się nad upominkiem dla smakosza, to czy może być lepszy pomysł na prezent niż książki kucharskie?

Książki kucharskie na prezent

Książki kucharskie na prezent: Sztuka fermentacji, Sandor Ellix Katz

Sztuka fermentacji, Sandor Ellix Katz

To najnowsze wydanie bestsellera. Czy wiesz, że kisić można nie tylko kapustę lub ogórki? To metoda na dłuższe przechowywanie warzyw znana w wielu zakątkach świata. Co więcej, kisić można też owoce, miody, a nawet ryby.

W książce znajdują się informacje na temat historii fermentacji i mnóstwo przepisów.

Pierogi z kimchi - książka kucharska z kuchnią koreańską

Pierogi z kimchi. Koreańskie smaki dla każdego, Wioleta Błazucka

Autorkę tej książki na pewno znają wszyscy, którzy interesują się Koreą. Wioleta Błazucka prowadzi popularny kanał na YouTube. W swojej książce kucharskiej udowadnia, że kuchnia koreańska nie jest trudna, a mnóstwo potraw można przygotować, bazując na składnikach dostępnych w polskich sklepach.

W książce nie brakuje tematycznych anegdot i ciekawostek.

Dom pełen miłości. nowa książka Agnieszki Maciąg

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku, Agnieszka Maciąg

Agnieszka Maciąg, królowa lifestyle’u i osiędbania, tym razem przygotowała książkę, w której znajdziecie potrawy na różne pory roku i okazje.

To potrawy tak różne, jak różne są preferencje członków rodziny (mięsne, wegetariańskie, dla młodszych i starszych). Przecież przygotowywanie potraw rodzinie to dzielenie się miłością.

Oddasz fartucha, czyli facet w kuchni

Oddasz fartucha, czyli facet w kuchni, Tomasz Strzelczyk

Nie sugerujcie się tytułem. To książka nie tylko dla facetów, ale dla każdego, kto nie ma za dużo czasu i zbyt wiele kulinarnego doświadczenia.

Strzelczyk zawarł w niej przepisy na proste i szybkie dania z niedrogich produktów, które można znaleźć w każdym sklepie.

Ta książka może być świetnym prezentem np. dla studenta, który właśnie wyprowadził się z domu. Wbrew stereotypom dieta oparta na pizzy i chipsach nie wpływa dobrze na możliwości i tak już przeciążonego nauką umysłu 😉

Hiszpania do zjedzenia, Bartek Kieżun

To nie tyle książka kucharska, ile kulinarna opowieść. Autor serwuje czytelnikom przepisy na dania kuchni hiszpańskiej i na tym nie poprzestaje.

W książce Hiszpania do zjedzenia znajdziecie także mnóstwo ciekawostek dotyczących kuchni Basków. Nie zabrakło też klimatycznych fotografii.

 

Ode mnie to tyle, ale jak chcecie się przyjrzeń innym poradnikom kulinarnym to zajrzyjcie tutaj: Książki kucharskie na prezent w TaniaKsiazka.pl.

Sprawdź też: