Popularne książki non-fiction w 2018 roku
Popularne książki non-fiction w 2018 roku to świetne zestawienie dla wszystkich tych, którzy poszukują historii opartych na faktach. Na dzisiejszej liście znajdziecie pozycje z szeroko rozumianego non-fiction. W związku z tym coś dla siebie mogą upatrzyć wielbiciele biografii, nietuzinkowych reportaży i literatury faktu oraz autobiografii. Całość przygotowaliśmy na podstawie danych udostępnionych nam przez naszą zaprzyjaźnioną księgarnię internetową TaniaKsiazka.pl. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, co w minionym roku cieszyło się największym zainteresowaniem czytelników non-fiction w minionym roku.
Popularne książki non-fiction w 2018 – Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia
Trudno nie zgodzić się z faktem, że im wyraźniejsza osobowość medialna, tym bardziej widzowie chcą dowiedzieć się, jaka jest naprawdę. Podobnie jest z Wojewódzkim. Od lat bawi, szokuje i wzbudza kontrowersje, udowadniając jednocześnie, że ma sporo do powiedzenia, jako felietonista, dziennikarz i juror sławnego show.
Ta książka to kwintesencja tego, kim naprawdę jest Wojewódzki. Czytelnicy znajdą w niej błyskotliwe bon moty, cięte riposty i niezwykle trafne komentarze. Jest to jednak przede wszystkim opowieść o medialnym życiu. I rekordowych stawkach za odcinek, oczywiście. Jednocześnie to wypowiedź kogoś, kto niepokoi się kondycją myślenia polskiego społeczeństwa. Kogoś, kto smuci się tym, że ludzie używają głów do potakiwania, a nie do zauważania absurdów i kwestionowania zastanego stanu rzeczy.
Popularne książki non-fiction w 2018 – Spod zmarzniętych powiek
Adam Bielecki to młody himalaista, który wciąż ma w planach podbój nowych szczytów i odkrywanie kolejnych szlaków. Z pomocą sztabu specjalistów, wciąż się rozwija i dba o jak najlepszą formę fizyczną. Tym samym prezentowana książka to wspaniała opowieść, z której Czytelnik ma okazję dowiedzieć się wiele o tym, kim właściwie jest Adam Bielecki. Poznaj jego drogę do sukcesu, mającą swój początek w Tychach. Przekonaj się, jak trudne warunki muszą przezwyciężać himalaiści podczas swoich wypraw. Pełna emocji i pasji historia, doskonale obrazuje miłość, jaką człowiek może obdarzyć góry.
Popularne książki non-fiction w 2018 – Dziewczyny z Dubaju
Autor opisuje, jak wyglądał proceder werbowania modelek, aktorek i celebrytek oraz w jaki sposób jako „luksusowe prostytutki” arabskich szejków spędzały czas i zarabiały ogromne pieniądze. Książka wzbudziła wielkie kontrowersje, choć autor nie podaje w niej żadnych nazwisk. Ponieważ wie, że ich ujawnienie mogłoby zniszczyć życie wielu osób.
Swoje opowieści Piotr Krysiak oparł w dużej mierze na dokumentacji sądowej. Opisał przypadki sutenerek, które zostały prawomocnie skazane za to, że wysyłały polskie celebrytki do Dubaju w charakterze luksusowych prostytutek. Wśród oskarżonych znalazły się, m.in. zwyciężczyni konkursu piękności Miss Polonia, aktorka z filmu Sfora, uczestniczka programu Top Model czy dziewczyna popularnego aktora serialowego. Osoby werbujące polskie celebrytki i fotomodelki korzystały zarówno z własnych znajomości, jak i z portali społecznościowych. Wyszukiwali przede wszystkim młode dziewczyny, chętnie dzielące się z internautami swoimi roznegliżowanymi zdjęciami.
Popularne książki non-fiction w 2018 – Uwikłana
Pochodzącą z wyższych kolumbijskich sfer i wykształconą w Europie Pilar cechuje mieszanka nieodpartego uroku i bezwzględnej przebiegłości. Ponadto od zawsze pociągało ją wszystko, co zakazane. Tym samym również nieodpowiedni i niebezpieczni mężczyźni. To właśnie przez nich Pilar zostaje uwikłana w handel kokainą w jednym z największych światowych karteli. Wkrótce po tym staje także na czele organizacji.
Po dwóch nieudanych małżeństwach i trudnej ucieczce z narkotykowego świata Pilar osiedla się z dziećmi na Florydzie. Spokojne życie zakłóca były mąż. Mężczyzna w zamian za obietnicę skrócenia wyroku wydaje jej nazwisko rządowej agencji walczącej z narkotykami. Kobieta zostaje zmuszona do infiltracji niebezpiecznego kartelu w ramach akcji „Operacja Księżniczka”. Jej celem miało być przechwycenie dziesiątek milionów dolarów i kokainy wartej pół miliarda dolarów. Pilar wciela się w swoją rolę tak dobrze, że zostaje porwana przez kolumbijskich partyzantów. Czy ktoś ją ocalił, zanim porywacze odkryją, że mają w swych rękach tajną agentkę?
Popularne książki non-fiction w 2018 – Będzie bolało
Adam Kay doskonale wie, co dzieje się w brytyjskiej służbie zdrowia. Ponieważ wielokrotnie miał do czynienia z niezwykle trudnymi i wymagającymi przypadkami, w sytuacjach kryzysowych i nagłych. Nic jednak tak nie zaskakuje, jak podejście innych lekarzy. Dodanie do tego wszystkiego sporej dawki poczucia humoru sprawia, że historia rozbawia czytelnika do łez i jest niezwykle komiczna.
Lekka do czytania, skrywa nieuchronną prawdę o realnym życiu: w szpitalach dzieje się źle i szczerze mówiąc, nie ma w tym ani trochę żartu. Autor powraca myślami przede wszystkim do sytuacji, które nigdy nie powinny się wydarzyć. Nieraz pozbawiły kogoś zdrowia albo nawet i życia, chociaż można było to powstrzymać i ocalić chorego. Według autora głównym powodem takiego podejścia jest niedofinansowanie publicznej służby zdrowia, które w długofalowej perspektywie zagraża zdrowiu i życiu pacjentów.
Popularne książki non-fiction w 2018 – Jezu, Ty się tym zajmij
Jest to bardzo dogłębna, ale i rzetelna biografia, ukazująca wiele nieznanych dotąd faktów z życia niezwykłego człowieka. Ojciec Dolindo Ruotolo jawił się jako ktoś w pełni oddany Bogu. Trudno jednak jest nam odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę według niego to znaczyło. Mimo przeciwności starał się zawsze pocieszyć dobrym słowem, traktować przeszłość z szacunkiem i nie poddawać się podczas licznych prób. W związku z tym zmienił życie wielu osób. Naprowadził ich na ścieżkę wiary i dał nadzieję na to, że w końcu nadejdą te lepsze dni. Dni, kiedy dostąpimy chwały i miłosierdzia Pana, z dala od wszelkich smutków i trosk.
Popularne książki non-fiction w 2018 – Polskie morderczynie
Autorka, szukała odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Jak to możliwe, że te kobiety wzięły udział w tak brutalnych zbrodniach? Same zabiły albo wszystko ze szczegółami zaplanowały, a do wykonania morderstwa posłużyły się rękami mężczyzn? Jakie są? Dlaczego? Skąd wzięła się ich agresja? W związku z tym przeprowadziła w ciągu dwóch lat wiele kilkugodzinnych wywiadów z każdą z bohaterek książki.
Zbrodnia podzieliła ich życie na dwie części. Tym samy tak też autorka starała się pokazać morderczynie. Nie chce ich usprawiedliwiać, wybielać, udowadniać, że nie ma w nich zła. Postanowiła dać prawo wypowiedzi każdej z nich. Wiele z tych kobiet po raz pierwszy udzieliło wywiadu, którego odmawiały dziennikarzom latami. Mówią przede wszystkim o różnych aspektach życia kobiety: miłości, macierzyństwie, pieniądzach, marzeniach, śmierci… Ich zbrodnie zaś poznajemy z rozdziałów sporządzonych na podstawie akt sądowych. Autorka przeczytała je i posiłkując się nimi – wszystkie historie starała się opisać rzetelnie i bez emocji.