Ekranizacje i adaptacje

Powstanie serial TV na podstawie cyklu Koło czasu Roberta Jordana

wielie polowanieBijący rekordy popularności serial Gra o tron, stworzony na podstawie sagi Pieśń Lodu i Ognia, otworzył furtkę podobnym projektom. Jednym z nich może okazać się ekranizacja Koło czasu, Roberta Jordana, której fani doczekają się w końcu ekranizacji. Ten najbardziej rozpoznawalny i najpopularniejszy cykl fantasy pojawi się na ekranach telewizorów.

Niedawno została ogłoszona wiadomość prasowa, udzielona przez Harriet McDougal, edytorkę cyklu oraz wdowy po jej autorze. Jak się dowiedzieliśmy z tej wypowiedzi, oficjalna zapowiedź nadchodzącej serii telewizyjnej Koło czas pojawi się już wkrótce. Co więcej, wiemy także, że produkcją zajmie się jedna z większych stacji. Być może jesteśmy właśnie świadkami narodzin kolejnego legendarnego serialu. Czy Gra o tron nabierze nowego znaczenia i serial ten będzie miał godnego konkurenta? Z pewnością skorzystaliby na tym wszyscy fani fantasy, którzy otrzymaliby kolejną dawkę niesamowitej rozrywki.

Koło czasu jest to epicki cykl fantasy składający się z 14 tomów i dodatkowej książki, opisującej wydarzenia poprzedzające główną fabułę. Zostały one wydane w latach 1990 – 2013. Amerykański pisarz, Robert Jordan zmarł w 2007 roku i nie zdążył ukończyć dzieła swojego życia. Na podstawie jego notatek, ostatnie trzy tomy, zostały napisane przez Brandona Sandersona.

Prawdę mówiąc  Koło czasu miało już swój debiut na ekranach telewizorów, jednak była to tak słaba produkcja, że przeszła bez większego echa. 9 Lutego 2015 roku, studio Red Eagle Entertainment wypuściło na kanale FXX odcinek pilotażowy. Jednak po jego obejrzeniu, wielu fanom nasunęła się jednakowa myśl. Do stworzenia klasowej produkcji, na podstawie cyklu napisanego przez Roberta Jordana, potrzebny jest znacznie większy budżet. Jedynie znana marka telewizyjna jest w stanie wydobyć potencjał, jaki drzemie w tej, uwielbianej przez wielu czytelników, sadze. Czy tak się stanie faktycznie, przekonamy się za jakiś czas.